Hirdetés

Sportot űzött a macskák elgázolásából, kitették a keretből a frissen igazolt kapust

Dragoș Balauru biztosan nem fogja védeni a nyárádtőiek kapuját a 2. Ligában
Fotó: Facebook/Unirea Ungheni

Nagy felháborodást keltett az utóbbi napokban a közösségi médiában a nyárádtői labdarúgócsapat újonnan leigazolt tapasztalt kapusának megjegyzése, ami miatt a 2. Ligába feljutott klub úgy döntött, hogy szerződést bont vele.

2024. július 16., 12:17

Össztűz alá került a Nyárádtői Unireához múlt héten szerződött Dragoș Balauru, miután a közösségi oldalán szörnyű megjegyzéseket tett. A szabadidejében vadászattal foglalkozó 34 éves kapus többek között azt írta „a legnagyobb örömöm, hogy macskákat gázoljak el az autóval”.

Hirdetés

A különböző állatvédő csoportoknak köszönhetően a hozzászólásai hamar elterjedtek a közösségi médiában és a nyárádtői klub Facebook-oldalát „megszállták” a felháborodott kommentelők, rengetegen bírálták a csapat vezetőségét, szerintük elfogadhatatlan a játékos magatartása és azonnal távoznia kell.

A nehezedő nyomásra a vezetőség belső vizsgálatot indított és kedden délelőtt Adrian Pop klubelnök, valamint a szakmai stáb úgy döntöttek, hogy az online térben való felelőtlen megnyilvánulásai miatt Dragoș Balaurut kiteszik a keretből és lényegében szerződést bontanak vele.

„Egy ilyen pillanat érzékeny lehet a csapat számára, ha nem kezeljük megfelelő komolysággal és szigorral. Mindannyian profik vagyunk, ezért döntöttünk úgy, hogy szerződést bontunk az ügyben érintett labdarúgóval. Bizonyára mindannyian tanulhatunk az ilyen tapasztalatokból!” – nyilatkozta a klub közösségi oldalán megjelent közleményben Adrian Pop.

A klubvezető hozzátette, hogy a történtek ellenére a csapat a tervek szerint folytatja a szlovákiai edzőtábort, ahol szerdán újabb barátságos mérkőzést játszik, és lényeges, hogy az augusztus eleji szezonkezdetig kizárólag a felkészülésre koncentráljanak.

Dragoș Balauru összesen több mint 130 mérkőzésen lépett pályára a román élvonalban a Marosvásárhelyi ASA, a Kolozsvári U, a Konstancai Viitorul, az Aradi UTA és az FC Voluntari színeiben, utóbbi csapattal pedig a Román Kupát és a Szuperkupát is elhódította.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Székelyhon

Gyermekcsoporttal túrázott a pedagógus, amikor villámcsapás érte

Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.

`
Krónika

Románul nem beszélő magyar rászorulók kerültek távoli megyékbe a bihari menhelyekről

Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.

Krónika

Merre mozdul el a román–magyar viszony, és milyen szerep jut ebben az RMDSZ-nek és a fekete-tengeri gáznak

Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.

Főtér

A cigánymisszió hatalmas lehetőséget rejt az erdélyi református egyház számára

Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Újabb kulcsjátékos távozott az ASA-tól, másodosztályú társaikkal gyakorolnak

Javában zajlanak az edzések a labdarúgó 2. Liga új szezonjára készülő Marosvásárhelyi ASA-nál, a csapat öt barátságos mérkőzést játszik. A klub egyelőre egyetlen érkezőről sem számolt be, a távozók listájára viszont újabb kulcsjátékos neve került fel.

Volt csapatával lemaradt a feljutásról, mégis a 2. Ligában folytatja Fülöp Loránd

Alig egy szezon után távozott a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului csapatától Fülöp Loránd, aki a sikertelen osztályozó után klubot váltott, és a megyei vetélytárs Cetatea Suceavához igazolt, amely feljutott a másodosztályba.

Még semmi nem dőlt el, dagad a feljutási botrány

Tovább gyűrűzik a CSL Ștefăneștii de Jos feljutása körüli botrány. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határozatáig elhalasztotta a 3. Liga 2025–2026-os idényének hivatalos hitelesítését.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

Emelkedtek a játékvezetői díjak a 2. és a 3. Ligában

Jelentősen emelkedett a romániai labdarúgó-bajnokságokban közreműködő játékvezetők és hivatalos személyek díjazása a 2026–2027-es idényre. A módosítás a 2. és a 3. Ligát érinti, az élvonalban egyelőre változatlanok maradtak a tiszteletdíjak.

Egy hónapja kiesett a Szuperligából, most fizetésképtelenségi eljárás alá került a csapat

Alig egy hónappal a Szuperligából való kiesése után fizetésképtelenségi eljárás alá került az Unirea Slobozia. A klub közel kétmillió eurós adósságállománnyal rendelkezik, vezetői ugyanakkor továbbra is a visszajutást tűzték ki célul.

Megkapta a licencet, készülhet a 2. Ligára a Marosvásárhelyi ASA

Biztosan indul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Marosvásárhelyi ASA, miután a klub szerdán délután közölte, hogy megkapta a részvételhez szükséges licencet.

Folytatódik a vb-láz, bőséges sportkínálat vár szombaton

Folytatódik a labdarúgó-világbajnokság csoportköre, bemutatkozik többek között Brazília, Svájc és Törökország is. A szombati sportműsorban emellett Forma–1, Le Mans, vízilabda, kézilabda és tenisz is helyet kapott.

Kitört a botrány az egyik feljutó miatt, újrajátszhatják a 2. ligás osztályozókat

Hatalmas botrány alakult ki a román labdarúgásban, miután a 2. Ligába frissen feljutott CSL Ștefăneștii de Jos ellen súlyos vádak merültek fel. A klubot okirathamisítással vádolják, a kétpontos büntetését pedig a szövetség nem hozta nyilvánosságra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!