Sorozatban ötödször játszott döntetlent a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. február 16., 21:01 utolsó módosítás: 2021. február 16., 21:08

A vezetés megvolt, a győzelmet viszont nem tudta megszerezni a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az FC Argeș Pitești vendégeként a labdarúgó 1. Liga 21. fordulójából bepótolt kedd esti találkozón.

Archív Fotó: Pinti Attila

A hosszú idő óta veretlen csapatok mérkőzésén már az első percekben nehéz helyzetbe kerülhettek volna a sepsiszentgyörgyiek, Malele lódult meg a jobb oldalon és a kapuig vitte a labdát, Niczulynak kellett közbeavatkoznia. Ezt megúszta a Sepsi OSK, majd

az első félidő közepén első lehetőségét gólra váltotta, Eder Gonzalez kapu torkba beadott szögletét Greab még kitolta, de éppen a csapatkapitány Bouhenna elé, aki közelről a hálóba lőtt.

Ezután többet kezdeményeztek a házigazdák, de a szünetig eredménytelenek voltak, jól zárt ugyanis a vendégvédelem, amikor pedig nem, akkor Niczuly védett nagyot Antun Palic távoli kísérleténél.

A szünet után is veszélyesebbek voltak az FC Argeș játékosai, a Sepsi kapusa ismét hárította Palic lövését, de hamarosan ő is tehetetlen volt, a fiatal Cristian Dumitru hatalmas gólt lőtt a léc alá.

Tíz perccel később fordíthatott volna a pitești-i együttes, újra Niczuly mentett, ezúttal a csereként beállt Maes helyzeténél.

A Sepsi OSK nagyon nehezen építkezett, a támadójáték egyáltalán nem működött. Ennek ellenére a végén mégis megszerezhette volna a győzelmet, Csiszér remek beadásánál két védő szórításában Safranko fölé fejelt.

A háromszéki gárda sorozatban az ötödik döntetlenjét játszotta, ezzel pontszámban beérte és jobb gólkülönbségével visszaelőzte az FC Botoșani-t a negyedik helyen. Leo Grozavu csapata számára a hétvégi 24. fordulóban szombaton 17 órától következik a két ponttal lemaradó Academica Clinceni elleni hazai mérkőzés.