Sokat tettek érte, véghez vitték a bravúrt a nyárádtőiek

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 28., 13:12 utolsó módosítás: 2024. szeptember 28., 15:06

Nagy skalpot gyűjtött be a labdarúgó 2. Ligában újonc nyárádtői csapat, amely idegenben győzte le a tavaly még az élvonalban szerepelt és a feljutásra egyik esélyes FC Voluntari-t, ezzel megszerezte első sikerét a bajnokságban.

Megszerezte az első győzelmét a 2. Ligában az újonc Maros megyei csapat. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A 8. forduló szombat délelőtti mérkőzésének elején többet kezdeményeztek az Ilfov megyeiek és negyedórát követően meg is szerezték a vezetést, egy szögletet követően Crișan egy az egyben megverte a védőjét és estében a hálóba lőtt.

Nagyon hamar reagáltak a bekapott gólra a Maros megyeiek, bal oldali beadásnál nem tudott felszabadítani a hazaiak hátvédje, a labda Zukanovic elé került, a szerb támadó pedig köszönte szépen és a kapuba gurított.

Az egyenlítő találat nagyon jót tett a Nyárádtő játékának,

ezután ugyanis ők irányítottak, de csak távoli lövésekig jutott, ezek veszélytelenek voltak. A szünet előtt mégis megvolt a lehetőségük a fordításra, Zukanovicot nagyszerűen ugratták ki, azonban ziccerben mellé lőtt.

Térfélcsere után is maradtak támadásban a nyárádtőiek, akik újra betalálhattak volna, előbb Șerban előtt adódott remek helyzet, de ő sem találta el a kaput, majd egy szabadrúgásnál Coza közelről mellé bólintott.

Aztán a 70. percben abszolút megérdemelten előnybe került az újonc,

gyorsan elvégzett bedobásnál a csereként beállt Paul Bogdan rúgta be középre a labdát, ahol a legjobb ütemben érkezett Bîrnoi és védhetetlenül lőtte ki az alsó sarkot.

Kevéssel ezután Zukanovic akár is el dönthette volna a három pont sorsát, de nem volt eléggé pontos a befejezése. A végjátékban hajszolta az egyenlítést és több kisebb lehetősége is volt a Voluntari-nak, ám a vendégek kihúzták kapott gól nélkül. Ráadásul, a hosszabbításban egy kiváló beadást követően Cruceru lapos lövéssel talált be, ezzel bebiztosították a bravúros győzelmet, és véget vetettek a nyeretlenségi sorozatnak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 8. forduló:

FC Voluntari–Nyárádtői Unirea 1–3 (1–1).

Gólszerzők: Crișan (17.), illetve Zukanovic (26.), Bîrnoi (70.), Cruceru (90+2.).
Voluntari: Maxim – Gîț, Armaș, Crișan, Șuteu, Merloi, Andrei, Pandele, Toma – Carnat, Nemec. Cserék: Chirilă – Alexe, Andreș, Lambrinoc, Schieb, Panos, Fantis, Călin, Cocian. Vezetőedző: Claudiu Niculescu.
Nyárádtő: Geantă – Chinteș, Popa, Ndiesse, Savin – Tiihonen, Cruceru, Bîrnoi, Șerban, Barstan – Zukanovic. Cserék: Ganea – Vînău, Blidărean, Astafei, Ioniță, Ciubotaru, Bogdan, Coza, Haiduc. Vezetőedző: Eusebiu Tudor.