Szombaton újabb barátságos mérkőzést játszott az FK Csíkszereda. A Dican Ferenc által irányított gárda a városban edzőtáborozó, harmadosztályos Szatmárnémeti VSK-val nézett farkasszemet.
Csak az elején volt partiban a két együttes, a Hargita megyeiek fokozatosan átvették a kezdeményezést, dolgozták ki a helyzeteket. Ezek értékesítésével adódtak problémák. Azért az első félvonás végén egyet belőttek, Ivanovici volt a szerzője.
A pihenőt követően sokat cserélt a tréner, nem változott a játék képe, de az eredmény sem: 1–0-ra nyert a csíki gárda.
Ezen a héten még a Székelyudvarhelyi FC-vel gyakorolt az FK Csíkszereda, akkor 3–3 volt a végeredmény.
Egy hét múlva már pontokért játszik a székelyföldi csapat, a 2. Liga nyitófordulójában a Dési Unirea otthonába utaznak.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!