Simán vitte el a pontokat az SZFC, kiesésközelben a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. május 03., 21:40 utolsó módosítás: 2023. május 03., 21:42

A Kézdivásárhelyi SE hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett az alsóházi csoportot vezető Székelyudvarhelyi FC ellen a labdarúgó 3. Liga rájátszásának 6. fordulójában, így még közelebb került a kieséshez.

Jóval eredményesebbek voltak támadásban az udvarhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Bár a szerdai mérkőzésen a házigazdák léptek győzelmi kényszerben pályára, mégis a vendégcsapat kezdett határozottabban. Előbb az 5. percben Simó távoli lövése a kapu fölé szállt, majd kevéssel ezután a székelyudvarhelyiek megszerezték a vezetést, amikor ugyanaz a Simó értékesített egy kezezésért megítélt büntetőt.

Innentől kezdve kicsit felpörögtek az események, a csapatok felváltva támadtak, Bagoly több ízben veszélyeztette az SZFC kapuját, míg a vendégektől továbbra is Simó került párszor gólközelbe. Ám Bagoly sérülését és egy, a vendégek tizenhatosában történt tizenegyesgyanús helyzetet leszámítva nem törtét semmi számottevő, a csapatok 1–0-s udvarhelyi vezetésnél mentek pihenni.

Szünet után a KSE játszott határozottabban, előbb a frissen beállt Kerestély lőtt távolról a kapu fölé, majd Pál lövése csattant a kapufán, ám gólt ismét a vendégek szereztek:

a 70. percben Simó bal oldali lövése a védőn megpattanva a kimozdult Fábián mellett pattant a hálóba. Az újabb gól után a házigazdák összeomlottak, és a 82. percben Becze a tizenegyes környékéről bombázta a hálóba a labdát, beállítva a 3–0-s végeredményt.

A hosszabbításban a végig remekül védő Fábián még hárított két közeli lövést, a vendégek kapitánya, Savin pedig a közönséggel való feleselésért zsebelt be egy sárga lapot.

Az SZFC ezzel megerősítette vezető pozícióját az 5-ös csoportban, míg a KSE egyre távolabb kerül a bennmaradástól.

Rancz Lajos, a kék-fehérek klubelnöke a találkozó után lapunknak így nyilatkozott. „Nagyon nagy szükség lett volna erre a három pontra, nagyon sajnálom, hogy éppen Udvarhely vitte el azokat. Még van pár mérkőzés, remélem, a Brassói Kids és Zernyest ellen is sokkal jobban tudunk majd felállni. Négy meccsből, ha tudunk hozni 12 pontot, akkor megvan a bennmaradás. Ha nem, elölről kell kezdjük ismét az egészet” – összegzett.