Újabb magabiztos győzelmével az élen maradt az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. augusztus 17., 13:53

Harmadik bajnoki mérkőzésén harmadik győzelmét aratta az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga új idényében. Ilyés Róbert legénysége szombaton délben az FC Câmpulung Muscel csapatát győzte le három góllal.

Az FK Csíkszereda magabiztos játékkal tartotta otthon a pontokat Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A hivatalos statisztikák szerint 850 néző volt kíváncsi az augusztusi hőségben, kiváló gyepszőnyegű pályán lejátszott, öt gólt hozó csíkszeredai találkozóra, amelyen a hazai alakulat a 19. percben bekapott gólra néggyel válaszolt.

Csíki fölényben zajlott az első félidő: az első bő negyedórában Torvund lőtt mellé, Palmeș fejelt fölé, de a játék képével ellentétben a vendégek első és egyetlen első félidei támadása góllal zárult. A védők között üresen maradt Alexandru Enache közelről Simon Máté kapus mellett a hálóba lőtte a labdát (0–1).

Egy perccel később egyenlített a hazai gárda: Babati jobb oldali beadását Bakos mintegy tíz méterről laposan a hálóba juttatta (1–1).

Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A folytatásban ugyanaz a Bakos lőhetett volna újabb gólt, de próbálkozásai kevéssel elszálltak a kapu mellett. A 35. percben azonban góllá érett a csíki fölény: egy hosszú támadás végén Gál-Andrezly Péter mintegy 18 méterről védhetetlen bombagólt ragasztott félmagasan a kapufa mellé (2–1). Az első játékrész ráadásos perceiben Bakos kétszer is kapura lőtt, második kísérletét szögletre mentették a vendégek, a szögletnél pedig Kelement lerántotta az egyik Argeș megyei védő. A megítélt büntetőt Jozef Dolný magabiztosan értékesítette (3–1).

A második félidőt is a székelyföldi alakulat uralta, a vendégeknek egyetlen tiszta gólhelyzetet sem sikerült kialakítaniuk. Az FK Csíkszereda a sok ígéretes lehetőség közül az egyiket sikerült kihasználnia:

a csereként beállt Anderson a 69. percben éles szögből, az alapvonal és a 16-os találkozási pontjától látványos gólt tekert a rövid alsóba (4–1).

A folytatásban növelhette volna előnyét a csíki gárda, de Makrai és Bödő lövése, illetve fejese kevéssel mellé szállt.
Az FK Csíkszereda győzelme a játék képe alapján teljesen megérdemelt, a szögletek aránya 6:1 volt a házigazdák javára.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 3. forduló:
FK Csíkszereda–FC Câmpulung Muscel 4–1 (3–1).

Gólszerzők: Bakos Ervin (21.), Gál-Andrezly Peter (35.), Jozef Dolný (45+3., büntetőből) és Anderson Santos (69.), illetve Alexandru Enache (20.)
Játékvezetők: Vladimir Andrei Nagy (Aranyosmohács, Măhăceni, Fehér megye), Daniel Vlase (Galac) és Ionuţ Marius Bobe (Bukarest). Tartalék játékvezető: Ionuț Constantinescu (Galac). Megfigyelők: Cristian Petropulos (Gyulafehérvár) és Bogdan Zanfirescu (Botoşani).

FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin, Csürös Attila, Bakos Ervin (Bödő Efraim Zoltán, 73.), Gál-Andrezly Peter (Nagy János, 78.), Babati Benjamin (Szufián Dzsebari, 63.), Alexander Torvund (Anderson Santos, 63.), Jozef Dolný (Makrai Gábor, 63.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Albu László és Bajkó Barna (másodedzők), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videoelemző).

FC Câmpulung Muscel: Marian Voicu – Robert Ene (Robert Dumitrescu, 76.), Jose Ntamak, Ionuț Jenaru, Vlad Gîsă, Luca Stancu, Andrei Stelea (Marius Sanda, 46.), Alexandru Popescu (Darius Ciurea, 46.), Robert Stănici, Alexandru Enache (Antonio Niță, 76.), Mario Brumă. Stáb: Costin Lazăr (vezetőedző), Vasile Slăninoiu (gyúró), Ionuț Biclea (erőnléti edző), Vlad Popovici (a csapat képviselője).

A következő fordulóban, augusztus 26-án, hétfőn az FC Argeş Piteşti vendége lesz az FK Csíkszereda.