Simán győzött a Sepsi OSK II., pontot rabolt a KSE

Sánta Imre 2021. október 08., 19:10 utolsó módosítás: 2021. október 08., 19:15

Mindkét háromszéki együttes pályára lépett pénteken a labdarúgó 3. Liga 7. fordulójában. A Sepsi OSK II. magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a CS Blejoi ellen, míg a Kézdivásárhelyi SE egy ponttal távozott Nagyszebenből.

Mindhárom pontot otthon tartotta a Sepsi OSK tartalékcsapata Fotó: Sepsi OSK/Facebook

A sepsiszentgyörgyi városi stadionban lejátszott mérkőzésen nem kellett sokáig várni a piros-fehérek első lehetőségeire, mindjárt a kezdést jelző sípszó után Becze puskázott el egy helyzetet, majd Dragomir kínálta meg a vendégek hálóőrét, aki védte az OSK középpályásának kapura tartó lövést.

A 13. percben viszont váratlanul a Prahova megyei csapat szerzett vezetést, egy ellentámadás nyomán Lambru ívelt középre, Munteanu pedig a bal sarokba bólintotta a labdát (0–1).

A vendégek öröme azonban mindössze hét percig tartott, ekkor Tamás lódult meg a baloldalon, és a jó ütemben érkező Păun elé passzolt, aki kilőtte a hosszú sarkot (1–1).

Az első félidő utolsó része a vendégekről szólt, előbb Lambru lövését David a gólvonalról vágta ki, majd Enache fejesét védte Gedő, így maradt a döntetlen állás.

Szünet után ismét a Blejoi állt közel a gólszerzéshez, de Gedő ezúttal is menteni tudott, Lambru erőteljes lövését a felső lécre tolta.

Ezt követően viszont a háromszékiek átvették a játék irányítását, és az 50. percben Tamás Nándor lépett ki a védők közül, a szembefutó kapus mellett pedig mesterien csavart a hosszú sarokba (2–1).

A folytatásban többnyire a középpályán folyt a küzdelem egészen a 78. percig, amikor Nistor vette célba Gheorghe kapuját, a hálóba tartó labdát azonban Ghinea kézzel ütötte ki, amiért tizenegyes és kiállítás járt. A büntető elvégzésére Damașcan vállalkozott, akinek sóhajgyenge lövését hárította a vendégek kapusa.

Hat perccel később viszont már zörgött a háló, előbb Damașcan hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, azonban a szemfüles Tamás a tizenhatoson belül visszaszerezte a labdát, és a kapust is kicselezve megszerezte csapata harmadik találatát (3–1).

De a hosszabbítás perceire is maradt még egy gól, Tamás után Păun is duplázni tudott, beállítva a 4–1-es végeredményt.

Újabb győzelmével a Sepsi OSK II. továbbra is vezeti a 3. Liga 5. csoportjának rangsorát, a következő fordulóban pedig Andrási Alexandru tanítványai ismét hazai környezetben lépnek pályára, az FC Hermannstadt II. együttese látogat Sepsiszentgyörgyre.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 7. forduló:
Sepsi OSK II.–CS Blejoi 4–1 (1–1)
Gólszerzők: Păun (72., 90+1.), Tamás (50., 84.), illetve Munteanu (13.)
Sepsi OSK II.: Gedő, Csiszer (Máthis, 64.), Berde, David, Tusa (Hamciuc, 73.), Păun, Mitrea, Dragomir (Nistor, 73.), Tamás, Becze (Damașcan, 64.), Sánta (Incze, 74.). Edző: Andrási Alexandru.
CS Blejoi: Gheorghe, Catană (Chiși, 80.), Stoica, Nicolae (Cocoș, 86.), Ghinea, Mănescu (Șerban, 65.), Enache, Munteanu, Rudaru (Răileanu, 65.), Badea (Iancu, 65.), Lambru. Edző: Gabriel Răzvan Vlad.
Sárga lap: Păun (59.), illetve Enache (51.), Rudaru (61.)
Piros lap: Ghinea (78.)

A csoport másik pénteken lejátszott mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE Nagyszebenben lépett pályára, ahonnan a kék-fehéreknek sikerült is pontot rabolniuk. Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést, a második játékrészben viszont Tankó Zsolt egyenlíteni tudott, így a felső-háromszékiek nem maradtak üres kézzel, értékes pontot szereztek az FC Hermannstadt II. vendégeiként.

FC Hermannstadt II.–Kézdivásárhelyi SE 1–1 (1–0)
Gólszerzők: Bucuroiu (14.), illetve Tankó (73.)