Hirdetés

Simán győzött a Sepsi OSK II., pontot rabolt a KSE

Mindhárom pontot otthon tartotta a Sepsi OSK tartalékcsapata
Fotó: Sepsi OSK/Facebook

2021. október 08., 19:10

Mindkét háromszéki együttes pályára lépett pénteken a labdarúgó 3. Liga 7. fordulójában. A Sepsi OSK II. magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a CS Blejoi ellen, míg a Kézdivásárhelyi SE egy ponttal távozott Nagyszebenből.

2021. október 08., 19:10

A sepsiszentgyörgyi városi stadionban lejátszott mérkőzésen nem kellett sokáig várni a piros-fehérek első lehetőségeire, mindjárt a kezdést jelző sípszó után Becze puskázott el egy helyzetet, majd Dragomir kínálta meg a vendégek hálóőrét, aki védte az OSK középpályásának kapura tartó lövést.

Hirdetés

A 13. percben viszont váratlanul a Prahova megyei csapat szerzett vezetést, egy ellentámadás nyomán Lambru ívelt középre, Munteanu pedig a bal sarokba bólintotta a labdát (0–1).

A vendégek öröme azonban mindössze hét percig tartott, ekkor Tamás lódult meg a baloldalon, és a jó ütemben érkező Păun elé passzolt, aki kilőtte a hosszú sarkot (1–1).

Az első félidő utolsó része a vendégekről szólt, előbb Lambru lövését David a gólvonalról vágta ki, majd Enache fejesét védte Gedő, így maradt a döntetlen állás.

Szünet után ismét a Blejoi állt közel a gólszerzéshez, de Gedő ezúttal is menteni tudott, Lambru erőteljes lövését a felső lécre tolta.

Ezt követően viszont a háromszékiek átvették a játék irányítását, és az 50. percben Tamás Nándor lépett ki a védők közül, a szembefutó kapus mellett pedig mesterien csavart a hosszú sarokba (2–1).

A folytatásban többnyire a középpályán folyt a küzdelem egészen a 78. percig, amikor Nistor vette célba Gheorghe kapuját, a hálóba tartó labdát azonban Ghinea kézzel ütötte ki, amiért tizenegyes és kiállítás járt. A büntető elvégzésére Damașcan vállalkozott, akinek sóhajgyenge lövését hárította a vendégek kapusa.

Hat perccel később viszont már zörgött a háló, előbb Damașcan hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, azonban a szemfüles Tamás a tizenhatoson belül visszaszerezte a labdát, és a kapust is kicselezve megszerezte csapata harmadik találatát (3–1).

De a hosszabbítás perceire is maradt még egy gól, Tamás után Păun is duplázni tudott, beállítva a 4–1-es végeredményt.

Újabb győzelmével a Sepsi OSK II. továbbra is vezeti a 3. Liga 5. csoportjának rangsorát, a következő fordulóban pedig Andrási Alexandru tanítványai ismét hazai környezetben lépnek pályára, az FC Hermannstadt II. együttese látogat Sepsiszentgyörgyre.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 7. forduló:
Sepsi OSK II.–CS Blejoi 4–1 (1–1)
Gólszerzők: Păun (72., 90+1.), Tamás (50., 84.), illetve Munteanu (13.)
Sepsi OSK II.: Gedő, Csiszer (Máthis, 64.), Berde, David, Tusa (Hamciuc, 73.), Păun, Mitrea, Dragomir (Nistor, 73.), Tamás, Becze (Damașcan, 64.), Sánta (Incze, 74.). Edző: Andrási Alexandru.
CS Blejoi: Gheorghe, Catană (Chiși, 80.), Stoica, Nicolae (Cocoș, 86.), Ghinea, Mănescu (Șerban, 65.), Enache, Munteanu, Rudaru (Răileanu, 65.), Badea (Iancu, 65.), Lambru. Edző: Gabriel Răzvan Vlad.
Sárga lap: Păun (59.), illetve Enache (51.), Rudaru (61.)
Piros lap: Ghinea (78.)

A csoport másik pénteken lejátszott mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE Nagyszebenben lépett pályára, ahonnan a kék-fehéreknek sikerült is pontot rabolniuk. Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést, a második játékrészben viszont Tankó Zsolt egyenlíteni tudott, így a felső-háromszékiek nem maradtak üres kézzel, értékes pontot szereztek az FC Hermannstadt II. vendégeiként.

FC Hermannstadt II.–Kézdivásárhelyi SE 1–1 (1–0)
Gólszerzők: Bucuroiu (14.), illetve Tankó (73.)

Labdarúgó 3. Liga, 2021–2022-es szezon, 5-ös csoport, 7. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 2021–2022-es szezon, 5-ös csoport

:
:
:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

A cserecsatár gólja döntött, bennmaradó helyen az FK Csíkszereda (videóval)

Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.

Székelyhon

A villanyszámla-támogatásban részesülőknek szóló új információkat tettek közzé

A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.

`
Krónika

Másodszor mondja ki Parászka Borókáról a MÚRE, hogy etikai vétséget követett el

Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.

Krónika

Összeomlott a turizmus, Parajd a túlélésért küzd a sóbánya nélkül

A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Tovább tart a rossz sorozat: a Jászvásári USV is nyert Gyergyóban

Nem találja a győzelemhez vezető utat a Gyergyói VSK: a Hargita megyei együttes immár hét mérkőzés óta nyeretlen. Ez szombaton sem változott a Jászvásári USV ellen, a vendégek egyetlen találata elegendő volt a három pont megszerzéséhez.

Magabiztos győzelem idegenben, már a legjobb négy között a háromszékiek farmcsapata

Továbbra is kiválóan teljesít a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjában Nagy Sándor legénysége: a Sepsi OSK II. szombat délután a CS Păuleşti otthonában megérdemelt győzelmet aratott. A háromszékiek ezzel már a play-offot érő legjobb négy között találhatóak.

Hármat vágott a szünet után idegenben a Kézdivásárhelyi SE

Igazolta a papírformát a Kézdivásárhelyi SE, amely a Petrolul Ploiești II. vendégeként magabiztos, 3–0-ra nyert a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában. A télen érkezett Vlad Mihalcea első találatát szerezte kék-fehérben.

Nem tudta tartani az éllovas ritmusát az SZFC

A meccs kétharmadában szoros volt a játék a Székelyudvarhelyi FC és a Șoimii Gura Humorului között a labdarúgó 3. Liga 19. fordulójában, aztán az 1-es csoport éllovasa ritmust váltott a sétatéri stadionban és kiütéses győzelmet aratott.

A harmadosztályba igazolt a Sepsi OSK volt középpályása

Az év elején közös megegyezéssel távozott a Sepsi OSK-tól Marian Drăghiceanu, aki csak ezen a héten talált új csapatot magának, a labdarúgó 3. Ligában szereplő Cetatea Suceavánál folytatja.

Találat nélkül a hargitaiak a 3. Liga tavaszi nyitányán

Döntetlennel kezdte a tavaszi szezont a Székelyudvarhelyi FC Adjudon, míg a Gyergyószentmiklósi VSK súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Cetatea Suceavától a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Egy pontra volt elég a KSE három gólja emberhátrányban

Háromszor is betalált emberhátrányban a CSO Plopeni vendégeként a Kézdivásárhelyi SE, a gólzáporos mérkőzés végén bravúros döntetlent ért el a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjának 18. fordulójában.

Mindenképpen többet akar a Gyergyói VSK annál, mint amit eddig elért

Alaposan átalakult csapat vág neki Gyergyószentmiklóson a tavaszi szezonnak. Hazai pályán kezdik a menetelést a labdarúgó 3. Ligában, szombaton kora délután a Cetatea Suceava lesz a VSK vendége.

A jó közösségben rejlik a Kézdivásárhelyi SE ereje

A kézdivásárhelyi futballisták felkészülten várják az év első tétmérkőzését, az elmúlt hetekben teljes fordulatszámon pörgött a munka a kék-fehéreknél, annak érdekében, hogy megtartsák pozíciójukat és jó eredményekkel örvendeztessék meg a szurkolókat.

Álomszerű tavaszi rajt, átgázolt a sereghajtón a Sepsi OSK farmcsapata

A korán bekapott gólra még tudott válaszolni a Galaci Oțelul II., de végül rendkívül magabiztos győzelmet aratott a Sepsi OSK farmcsapata pénteken délután a Sepsi Duna Aréna melletti műfüves pályán a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!