Sima Juventus-siker a Puskás Arénában

Székely Sport 2020. november 05., 00:18 utolsó módosítás: 2020. november 05., 01:27

Az olasz bajnok esélyt sem adott a zöld-fehéreknek a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában. A Budapestre látogató torinói alakulat 4–1-re diadalmaskodott a Ferencváros ellen.

Végig az olasz csapat irányította a játékot Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az Andrea Pirlo vezette Juventus úgy nyert három góllal a nézők előtt megrendezett szerda esti mérkőzésen, hogy egyáltalán nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt.

A vendégek Alvaro Morata góljával vezettek a szünetben, majd a spanyol csatár duplázni tudott a második játékrész elején.

A Morata helyett becserélt Paulo Dybala két nagy egyéni hibát kihasználva szerzett újabb két gólt, bár az utóbbit Lasha Dvali öngóljának írták hivatalosan.

A végén Franck Boli szépített, az előző fordulóban a Dinamo Kijev ellen is betaláló elefántcsontparti csatár ezúttal is a 90. percben volt eredményes.

Az erőviszonyoknak megfelelően Cristiano Ronaldóék nagyon könnyedén győztek Budapesten, a zöld-fehérek esélyük sem volt a pontszerzésre.

A csoport másik mérkőzésén az FC Barcelona 2–1-re nyert hazai pályán az ukrán ezüstérmes ellen. A katalánok a maximális kilenc ponttal vezetik a négyest, a Dinamo Kijev és az FTC egyaránt öt egységgel van lemaradva a második Juventustól.

Szerhij Rebrov együttese legközelebbi BL-mérkőzését november 24-én, Torinóban játssza, míg ugyanezen a játéknapon Mircea Lucescu gárdája a Barcát fogadja.

UEFA Bajnokok Ligája, G csoport, 3. forduló:

Ferencváros–Juventus (olasz) 1–4 (0–1)

Puskás Aréna, vezette: Orel Grinfeld (izraeli)
Gólszerzők: Boli (90.), illetve Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81., öngól)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Dvali, Blazic, Botka (Heister, 68.) – Sigér, Somalia, Haratyin – Zubkov (Uzuni, 81.), Isael (Boli, 74.), Tokmac Nguen (Mak, 74.). Edző: Szerhij Rebrov.
Juventus: Szczesny – Chiellini, Bonucci, Danilo – Cuadrado (Frabotta, 76.), Arthur (Bentancur, a szünetben), Ramsey (McKennie, 53.), Rabiot, Chiesa (Bernardeschi, 76.) – Morata (Dybala, 68.), C. Ronaldo. Edző: Andrea Pirlo.

FC Barcelona–Dinamo Kijev 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Messi (5., büntetőből), Pique (65.), ill. Cihankov (75.)

A csoport állása: 1. Barcelona 9 pont (9:2), 2. Juventus 6 (6:3), 3. Dinamo Kijev 1 (3:6), 4. FTC 1 (4:11)

Meglepő eredmények, sok kiállítás és befújt tizenegyes jellemezte a szerdai játéknapot.

Gulácsi Péter, a magyar válogatott első számú kapusa büntetőt védett a PSG-nek a „tavalyi” elődöntős vereségért visszavágó Lipcsében.

Gulácsi az argentin Ángel di Maria 16. percben elvégzett 11-esénél érezte kiválóan, hogy merre kell ugrania.

Ugyanebben a négyesben az eddig hibátlan Manchester United kikapott Isztambulban a Basaksehirtől.

A Borrusia Dortmund könnyedén nyert a Club Brugge vendégeként, míg a Lazio csak egy pontot szerzett Szentpéterváron.

Az E-négyesben a Chelseanek nem okozott gondot a Rennes, a Sevilla pedig kétgólos hátrányból fordítva, a második félidőt végig emberhátrányban játszva harcolta ki a győzelmet a Krasznodarral szemben.

E-csoport:

Chelsea–Rennes 3–0 (2–0)

Gól: Werner (10., 41., mindkettőt büntetőből), Abraham (50.)
Kiállítva: Dalbert (40., a vendégektől)

Sevilla–Krasznodar 3–2 (1–2)
Gól: Rakitic (42.), en-Nesziri (69., 72.), ill. Szulejmanov (17.), Berg (21., büntetőből)
Kiállítva: Navas (45+5., a hazaiaktól)

Az állás: 1. Chelsea 7 pont (7:0), 2. Sevilla 7 (4:2), 3. Krasznodar 1 (3:8), 4. Rennes 1 (1:5)

F-csoport:

Zenit–SS Lazio 1–1 (1–0)
Gól: Erokin (32.), ill. Caicedo (82.)

Club Brugge–Borussia Dortmund 0–3 (0–3)
Gól: T. Hazard (14.), Haaland (18., 32.)

Az állás: 1. Dortmund 6 pont (6:3), 2. Lazio 5 (5:3), 3. Brugge 4 (3:5), 4. Zenit 1 (2:5)

H-csoport:

Istanbul Basaksehir–Manchester United 2–1 (2–1)
Gól: Ba (13.), Visca (40.), ill. Martial (43.)

RB Leipzig–Paris Saint-Germain 2–1 (1–1)
Gól: Nkunku (42.), Forsberg (57., büntetőből), ill. Di Maria (6.)
Kiállítva: Gueye (69.), Kimpembe (90+5.)

Az állás: 1. Man. United 6 pont (8:3), 2. Leipzig 6 (4:6), 3. PSG 3 (4:4), 4. Basaksehir 3 (2:5)