Hirdetés

Sima Juventus-siker a Puskás Arénában

Végig az olasz csapat irányította a játékot
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

2020. november 05., 00:18

Az olasz bajnok esélyt sem adott a zöld-fehéreknek a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában. A Budapestre látogató torinói alakulat 4–1-re diadalmaskodott a Ferencváros ellen.

2020. november 05., 00:18

Az Andrea Pirlo vezette Juventus úgy nyert három góllal a nézők előtt megrendezett szerda esti mérkőzésen, hogy egyáltalán nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt.

Hirdetés

A vendégek Alvaro Morata góljával vezettek a szünetben, majd a spanyol csatár duplázni tudott a második játékrész elején.

A Morata helyett becserélt Paulo Dybala két nagy egyéni hibát kihasználva szerzett újabb két gólt, bár az utóbbit Lasha Dvali öngóljának írták hivatalosan.

A végén Franck Boli szépített, az előző fordulóban a Dinamo Kijev ellen is betaláló elefántcsontparti csatár ezúttal is a 90. percben volt eredményes.

Az erőviszonyoknak megfelelően Cristiano Ronaldóék nagyon könnyedén győztek Budapesten, a zöld-fehérek esélyük sem volt a pontszerzésre.

A csoport másik mérkőzésén az FC Barcelona 2–1-re nyert hazai pályán az ukrán ezüstérmes ellen. A katalánok a maximális kilenc ponttal vezetik a négyest, a Dinamo Kijev és az FTC egyaránt öt egységgel van lemaradva a második Juventustól.

Szerhij Rebrov együttese legközelebbi BL-mérkőzését november 24-én, Torinóban játssza, míg ugyanezen a játéknapon Mircea Lucescu gárdája a Barcát fogadja. 

UEFA Bajnokok Ligája, G csoport, 3. forduló:

Ferencváros–Juventus (olasz) 1–4 (0–1)

Puskás Aréna, vezette: Orel Grinfeld (izraeli)
Gólszerzők: Boli (90.), illetve Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81., öngól)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Dvali, Blazic, Botka (Heister, 68.) – Sigér, Somalia, Haratyin – Zubkov (Uzuni, 81.), Isael (Boli, 74.), Tokmac Nguen (Mak, 74.). Edző: Szerhij Rebrov.
Juventus: Szczesny – Chiellini, Bonucci, Danilo – Cuadrado (Frabotta, 76.), Arthur (Bentancur, a szünetben), Ramsey (McKennie, 53.), Rabiot, Chiesa (Bernardeschi, 76.) – Morata (Dybala, 68.), C. Ronaldo. Edző: Andrea Pirlo.

FC Barcelona–Dinamo Kijev 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Messi (5., büntetőből), Pique (65.), ill. Cihankov (75.)

A csoport állása: 1. Barcelona 9 pont (9:2), 2. Juventus 6 (6:3), 3. Dinamo Kijev 1 (3:6), 4. FTC 1 (4:11)

Meglepő eredmények, sok kiállítás és befújt tizenegyes jellemezte a szerdai játéknapot.

Gulácsi Péter, a magyar válogatott első számú kapusa büntetőt védett a PSG-nek a „tavalyi” elődöntős vereségért visszavágó Lipcsében.

Gulácsi az argentin Ángel di Maria 16. percben elvégzett 11-esénél érezte kiválóan, hogy merre kell ugrania.

Ugyanebben a négyesben az eddig hibátlan Manchester United kikapott Isztambulban a Basaksehirtől.

A Borrusia Dortmund könnyedén nyert a Club Brugge vendégeként, míg a Lazio csak egy pontot szerzett Szentpéterváron.

Az E-négyesben a Chelseanek nem okozott gondot a Rennes, a Sevilla pedig kétgólos hátrányból fordítva, a második félidőt végig emberhátrányban játszva harcolta ki a győzelmet a Krasznodarral szemben.

E-csoport:

Chelsea–Rennes 3–0 (2–0)

Gól: Werner (10., 41., mindkettőt büntetőből), Abraham (50.)
Kiállítva: Dalbert (40., a vendégektől)

Sevilla–Krasznodar 3–2 (1–2)
Gól: Rakitic (42.), en-Nesziri (69., 72.), ill. Szulejmanov (17.), Berg (21., büntetőből)
Kiállítva: Navas (45+5., a hazaiaktól)

Az állás: 1. Chelsea 7 pont (7:0), 2. Sevilla 7 (4:2), 3. Krasznodar 1 (3:8), 4. Rennes 1 (1:5)

F-csoport:

Zenit–SS Lazio 1–1 (1–0)
Gól: Erokin (32.), ill. Caicedo (82.)

Club Brugge–Borussia Dortmund 0–3 (0–3)
Gól: T. Hazard (14.), Haaland (18., 32.)

Az állás: 1. Dortmund 6 pont (6:3), 2. Lazio 5 (5:3), 3. Brugge 4 (3:5), 4. Zenit 1 (2:5)

 H-csoport:

Istanbul Basaksehir–Manchester United 2–1 (2–1)
Gól: Ba (13.), Visca (40.), ill. Martial (43.)

RB Leipzig–Paris Saint-Germain 2–1 (1–1)
Gól: Nkunku (42.), Forsberg (57., büntetőből), ill. Di Maria (6.)
Kiállítva: Gueye (69.), Kimpembe (90+5.)

Az állás: 1. Man. United 6 pont (8:3), 2. Leipzig 6 (4:6), 3. PSG 3 (4:4), 4. Basaksehir 3 (2:5)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Székelyhon

Holttestet találtak Csíkszereda egyik utcáján

Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.

`
Krónika

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Krónika

Ha tehetné, Erdélybe költözne Románia lakosságának jó része

Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.

Főtér

Rossz napjai vannak Eugen Tomacnak: az USR és úgy hírlik, az RMDSZ is hátat fordított neki…

… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.

Ez is érdekelheti

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Kolozsvári U az Európa Ligában

Könnyen összejöhetett volna a magyar–román párharc a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében. A keddi sorsolás viszont nem így hozta, a Ferencváros szerb, a Kolozsvári U nagynevű ellenfelet kapott.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Kezdők voltak az FK Csíkszereda játékosai a romániai női válogatott vb-selejtezőjén

A Moldovai Köztársaság elleni gól nélküli döntetlennel zárta világbajnoki selejtezőcsoportját a romániai női labdarúgó-válogatott. Az FK Csíkszereda két játékosa, Geréd Erika és Ana Maria Vădulescu egyaránt kezdőként lépett pályára.

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!