A déli kiscsapat az első félóra alapján vezetést érdemelt volna a torinói Allianz Stadionban, de a házigazda „zebrák” megúszták kapott gól nélkül, majd Fabio Lucioni jogos kiállításával teljesen megváltozott a játék.
A címvédő már az első félidő végén nagy helyzeteket puskázott el, de a szünet után – ahogy az várható volt – megérkeztek a hazai gólok, amelyekhez a vendégek nagy hibákkal asszisztáltak.
Előbb Paulo Dybala tekert gyönyörűen a hálóba Cristiano Ronaldo visszatett labdájából, aztán a portugál sztárjátékos büntetőből duplázta meg az előnyt.
Ők ketten az előző fordulóban is betaláltak a Bologna ellen, Ronaldo akkor is tizenegyest értékesített, míg az argentin támadó akcióból lőtt szépségdíjas gólt.
A kiesőjelölt Lecce nem tudta elkerülni a kiütést Torinóban. A meccs végén Ronaldo zseniális passzából a cserecsatár Gonzalo Higuaín, majd Douglas Costa remek beadásából a középhátvéd Matthijs de Ligt is eredményes volt.
A Juventus 4–0-ra nyert és hét pontra növelte előnyét a Lazioval szemben, a római „sasokra” szombaton késő este kényelmetlen ellenfél, a Fiorentina vár. Vereségével a Lecce kiesőzónában maradt.
Serie A, 28. forduló
Juventus FC–US Lecce 4–0 (0–0)
Gólszerzők: Dybala (53.), Ronaldo (62., büntetőből), Higuain (83.), De Ligt (85.)
Kiállítva: Lucioni (32., a vendégektől)
További program:
Szombat
18.15 Brescia–Genoa (Digi Sport 2)
19.30 Cagliari–Torino (Digi Sport 2)
22.45 Lazio–Fiorentina (Telekom Sport 2, Digi Sport 1)
Vasárnap
18.15 AC Milan–AS Roma (Telekom Sport 2, Digi Sport 2)
20.30 Napoli–Spal (Telekom Sport 2, Digi Sport 2)
20.30 Sampdoria–Bologna (Telekom Sport 4)
20.30 Sassuolo–Hellas Verona
20.30 Udinese–Atalanta
22.45 Parma–Inter Milan (Telekom Sport 2, Digi Sport 4)
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
A Krónika ünnepi játékkal teszi még fényesebbé és izgalmasabbá az adventi várakozást.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
A Paltinu víztározónál történtek ugyanoda vezethetők vissza, mint a parajdi katasztrófa. Pedig már máshogy kéne lennie mindennek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!