A szombati játéknap második találkozóján az utolsó helyen álló giurgiui csapat az egymás után két vereséget szenvedett FC Voluntari-t fogadta.
A vendégek a szünet előtt találtak be először a spanyol támadó Jefte által, aki a fordulás után megduplázta az előnyt. Az Astra hamar szépített, de nem sokkal később az Ilfov megyeiek tizenegyeshez jutottak, amit Căpățână első körben kihagyott, de az ismétlést már belőtte. A hazaiak a végjátékban ismét feljöttek egy gólra, de az egyenlítés nem sikerült.
Az Astra továbbra is egy ponttal a sereghajtó pozícióban maradt, míg a Voluntari az élmezőnyben foglal helyet a tabellán.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!