Hirdetés

Sepsi OSK: erős csapatuk van, képesek felállni

Igazi családot kell alkotniuk a játékosoknak, ennek meg kell jöjjön az eredménye. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

2022. november 05., 09:54

Legutóbbi négy mérkőzésén vereséget szenvedett a bajnokság élcsapataival szemben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A székelyföldi együttes a labdarúgó Szuperliga szombati játéknapján idegenben, az FC Argeș otthonában törné meg rossz sorozatát. Hadnagy Attila sportigazgatót az eredménytelen időszakról és a folytatásról kérdeztük.

2022. november 05., 09:54

A Sepsi OSK úgy veszítette el sorrendben a Konstancai Farul, a Kolozsvári CFR, az FCSB és az Universitatea Craiova elleni találkozóit, hogy nagyrészt jobban játszott az ellenfeleknél, a helyzetkihasználás viszont hagyott kívánnivalót maga után, hiszen mindössze egyszer sikerült betalálni.

Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója megjegyezte, sajnos a játékosok elveszítik a fejüket a tizenhatos tájékán, amikor góllal kellene befejezni a helyzeteket. „Nem érdemeltük meg, hogy ennyi pontot elveszítsünk, de hiába játszunk jól, egyelőre eredménytelenek vagyunk. A koncentrációval és az odafigyeléssel van a legnagyobb probléma. A fiúk mentálisan le voltak törve a meccsek után, hiszen érezték, hogy jobbak voltak, mint az ellenfél, de sajnos a szerencse elpártolt tőlünk.

Ezért azt tanácsoltam nekik, hogy ezen a héten beszélgessenek többet, legyenek egy család, pozitívan álljanak hozzá az egészhez, mert ennek meg kell jöjjön az eredménye. Minden csapat életében vannak ilyen időszakok, de azt mondják, hogy az az erős, amelyik fel tud állni, és én hiszem azt, hogy vagyunk olyan erősek, hogy fel tudjunk állni”

– mutatott rá.

Hirdetés

A négy vereséggel a Sepsi OSK lecsúszott a 10. helyre a Szuperliga tabelláján, és egyre távolabb, immár négypontos távolságra került célja elérésétől, azaz a felsőházba jutástól, így nagyon bele kell húznia, ha az első hatban akar végezni. A felzárkózást szombaton 15 órától az FC Argeș otthonában kezdheti meg, majd a Petrolul ellen hazai pályán folytathatja, mindkét ellenfél jelenleg előtte áll a rangsorban.

„A következő két csapattal sokkal nehezebb mérkőzésünk lesz, mint például a Craiovával vagy az FCSB-vel, hiszen biztosan nem fognak letámadni minket. Félve fognak játszani ellenünk, mert tudják, hogy erős csapatunk van, támadólag focizunk, és nem fognak kinyílni. Nagyon remélem, hogy megtörjük a jeget és ezen a két meccsen megszerezzük a hat pontot” – nyilatkozta bizakodva Hadnagy Attila.

A sportigaztagó közölte, a sorozatos vereségek ellenére egyelőre nem került szóba Cristiano Bergodi vezetőedző leváltása, hiszen a csapat játéka jól működik.

„Az edző felkészíti a játékosokat, akik bizonyítanak is a pályán, de hát ő nem tudja berúgni a helyzeteket, a befejezésnél a játékosok egyéni képessége a döntő tényező. Bízunk benne, hiszen jó munkát végez, az előző szezonban Román Kupát és Szuperkupát nyertünk vele. A bajnokságot is elég jól kezdtük, de most kicsit megtorpantunk. Megyünk előre, és reméljük, hogy jobbra fordulnak a dolgok” – zárta a beszélgetést Hadnagy Attila.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
17
12
4
1
32-13
40
2
Bukaresti Rapid Rapid
17
10
2
5
20-14
32
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
15
10
1
4
26-15
31
4
Universitatea Craiova U Craiova
16
9
3
4
20-16
30
5
FC Hermannstadt Hermannstadt
16
7
5
4
19-14
26
6
Petrolul Ploiești Petrolul
17
8
2
7
17-18
26
7
FCSB FCSB
15
6
5
4
23-21
23
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
17
6
4
7
26-14
22
9
FC Voluntari Voluntari
17
5
5
7
13-17
20
10
FC Argeș Pitești FC Argeș
17
6
2
9
13-25
20
11
Chindia Târgoviște Chindia
16
5
4
7
20-21
19
12
FC Botoșani Botoșani
16
4
7
5
14-21
19
13
Kolozsvári U Kolozsvári U
17
4
5
8
12-18
17
14
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
17
4
4
9
17-21
16
15
Aradi UTA UTA
17
4
4
9
15-23
16
16
CS Mioveni Mioveni
17
1
5
11
10-26
8
FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Székelyhon

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval

Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Németh Zsolt megüzente Magyar Péternek, miért nem hívják Tusványosra

Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Ha nem maradhat otthon, ki nyújthat segítőkezet az FK Csíkszeredának a stadionkérdésben?

Minden jel arra utal, hogy az FK Csíkszereda nem léphet pályára a saját stadionjában a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A legnagyobb kérdés jelenleg az, hogy ha valóban így marad a helyzet, melyik klub nyújthat segítőkezet a Hargita megyeieknek.

Nem hosszabbítják meg a szerződését, távozik a fiatal védő Sepsiszentgyörgyről

Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.

Három gólt kapott a Sepsi OSK az első bulgáriai felkészülési mérkőzésén

Első barátságos mérkőzését játszotta le bulgáriai edzőtáborában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely 3–0-s vereséget szenvedett a koszovói élvonal előző idényének ezüstérmesétől, az FC Malishevától.

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Már a nyáron egymásnak feszül a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – elkészült a Szuperliga menetrendje

Kisorsolták a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Kiderült, hogy a két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyaránt idegenben kezdi a bajnokságot, a szezon első székelyföldi rangadóját pedig augusztusban rendezik.

Elkezdődött a gyepszőnyeg cseréje a csíkszeredai stadionban

Javában zajlik az FK Csíkszereda stadionjában a gyepszőnyeg kicserélése. A munkálatok várhatóan még a hónap végén befejeződnek, miközben a csapat a Duna Kupára és az ausztriai edzőtáborra készül.

Pénteken kiderül, hol ki ellen kezdi a Szuperligát a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) bejelentette, hogy június 26-án, pénteken 15 órától kisorsolják a Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Ekkor derül ki az is, hol és ki ellen kezd a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

A Sepsi OSK szerződést bontott a kongói válogatott szélsőjével

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Sepsi OSK és Mavis Tchibota – jelentette be a háromszéki klub. A 30 éves kongói válogatott támadó 2025 őszén érkezett Sepsiszentgyörgyre, azonban nem tudott meghatározó szereplővé válni a csapatban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!