Jelen állás szerint zárt kapusak lesznek a mérkőzések, de szinte minden találkozó képernyőre kerül. Székelyföldről egyetlen csapat, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK érdekelt a 2019–2020-as bajnokság és a kupasorozat folytatásában. A háromszékiek az alsóházi rájátszásban, illetve a kupaelődöntőben is pályára lépnek, ahol sűrű program vár rájuk, augusztus elejéig háromnaponként lesz meccsük.
Amennyiben bejutnak a kupadöntőbe, akkor Leo Grozavu és Ilyés Róbert edzők tanítványainak 50 nap alatt 15 mérkőzésen kell pályára lépniük. A kupasorozat elődöntőit június 24-én és július 8-án rendezik, a döntőt pedig július 22-én. A kupáért a Sepsi OSK mellett az FCSB, a Bukaresti Dinamo és a Jászvásári Poli van még harcban.
A bajnokság hátramaradt fordulóinak tervezett időpontjai: június 13., 17., 20. és 27., július 1., 4., 11., 14., 18., 25. és 29., illetve augusztus 1.
A hátramaradt bajnoki és kupameccseken a csapatok mérkőzésenként öt cserejátékost küldhetnek a pályára, de csak háromszor szakíthatják meg a játékot csere miatt (a félidők közti szünetet nem beleszámítva). A bírói lapra együttesenként húsz játékost lehet felírni.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!