Hazai pályán kezdte szereplését csütörtökön este a harmadik számú európai kupasorozatban a kolozsvári gárda, amelynek akadozott a játéka az első félidőben. A vendégek veszélyesebbek voltak a kapura, az első lehetőségüknél a 18. percben Savának kellett mentenie. Kevéssel ezután viszont a kolozsváriak is eljutottak helyzetig, Tachtsidis befejezése azonban pontatlan volt. Aztán a 35. percben eltalálták a kaput, de Muhar lövése erőtlennek bizonyult, a szünet előtt pedig Bîrligea a kapu torkában lemaradt Tachtsidis beadásáról.
A fordulás után hamar előnyhöz juthatott volna a CFR, ismét Bîrligea kapott remek labdát a leshatáron, de csúnyán mellé lőtt. Ebben a játékrészben határozottabb volt és többet próbálkozott támadásban Dan Petrescu csapata, de hiába a mezőnyfölény, újabb helyezeteket csak a hosszabbításban tudott kialakítani, amikor Mogoș fejesét kitornászta a vendégek kapusa, Păun pedig kihagyta a ziccerét.
Betalálni nem sikerült, maradt a gól nélküli döntetlen, így idegenben kell kiharcolják a továbbjutást, a visszavágót jövő héten csütörtökön semleges helyszínen, Magyarországon, a gyirmóti stadionban rendezik.
Labdarúgó Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, odavágó:
Kolozsvári CFR–Neman Grodno 0–0.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!