Magabiztosan kezdte a bajnokságot a címvédő Gyergyói VSK, amely hét góllal nyert Homoródalmáson, de nagyon jó rajtot vett a csicsói gárda is, amely szünetben már 4–0-ra vezetett Agyagfalván, ahol a hazai csapat kitűnő második félidőt alakított, de a pihenő után szerzett három gól csak a szépítésre volt elég.
A Székelyudvarhelyi Golimpiákosz a mérkőzés hajrájában egyenlítve mentett pontot a Balánbányai Bányásszal szemben.
A mezőny másik udvarhelyi együttese, a Roseal korán kétgólos előnybe került a Csíkszentsimoni FC otthonában, ahol a hazaiak a hosszabbítás második percében egyenlítettek, így egy-egy pont lett a csapatok jutalma.
Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 1. forduló:
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 1–1 (0–0),
gólszerzők Gergely Tamás (84. perc), illetve Sergiu Bercea (50.), tudósított Vajda Antal;
Homoródalmási Homoród–Gyergyószentmiklósi VSK 0–7 (0–5),
gólszerzők Andrei Țepeș (3. és 88.), Szfárli Hunor (10.), Berecz Norbert (18.), Czimbalmos Zalán (27., 31. és 85.), tudósított Karda Zoltán;
Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Roseal 2–2 (0–2),
gólszerzők Olteán János (55.) és Szabó Dávid (90+2.), illetve Józsa Máté Károly (6.) és Czári–Holló Arnold (14., öngól), tudósított Papp Levente;
Zetelaki Fenyő–Gyergyószárhegyi Bástya 1–1 (1–0),
gólszerzők Vincze Róbert (8.), illetve Angi Zoltán (55.), tudósított Péter József;
Agyagfalvi Lendület–Csicsói Ezüstfenyő 3–4 (0–4),
gólszerzők Rácz Bence (52.), Rácz Barna (63.) és Csíki Dénes (75.), illetve Cătălin Doltea (9. és 35.), György Csaba (24. és 31.), tudósított Somolyák István.
A Székelykeresztúri Egyesülés szabadnapos volt.
A következő fordulóban (szeptember 10–11.): Roseal–Golimpiákosz, Szárhegy–Almás, Balánbánya–Székelykeresztúr, Gyergyószentmiklós–Csíkszentsimon és Csicsó–Zetelaka. Az agyagfalvi csapat szabadnapos lesz.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!