Sehol sem nyert a házigazda a Hargita megyei focibajnokságban

Dobos László 2022. szeptember 06., 11:00 utolsó módosítás: 2022. szeptember 06., 11:29

A hétvégén elkezdődött a labdarúgó 4. Liga Hargita megyében. A 2022–2023-as idény nyitófordulójában nem sok babér termett a hazaiaknak: két vendégsiker és három döntetlen a mérleg.

A Székelyudvarhelyi Golimpiákosz a hajrában szerzett góllal mentette döntetlenre a Balánbányai Bányász elleni találkozót Fotó: Beliczay László

Magabiztosan kezdte a bajnokságot a címvédő Gyergyói VSK, amely hét góllal nyert Homoródalmáson, de nagyon jó rajtot vett a csicsói gárda is, amely szünetben már 4–0-ra vezetett Agyagfalván, ahol a hazai csapat kitűnő második félidőt alakított, de a pihenő után szerzett három gól csak a szépítésre volt elég.

A Székelyudvarhelyi Golimpiákosz a mérkőzés hajrájában egyenlítve mentett pontot a Balánbányai Bányásszal szemben.

Fotó: Beliczay László

A mezőny másik udvarhelyi együttese, a Roseal korán kétgólos előnybe került a Csíkszentsimoni FC otthonában, ahol a hazaiak a hosszabbítás második percében egyenlítettek, így egy-egy pont lett a csapatok jutalma.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 1. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 1–1 (0–0),
gólszerzők Gergely Tamás (84. perc), illetve Sergiu Bercea (50.), tudósított Vajda Antal;

Homoródalmási Homoród–Gyergyószentmiklósi VSK 0–7 (0–5),
gólszerzők Andrei Țepeș (3. és 88.), Szfárli Hunor (10.), Berecz Norbert (18.), Czimbalmos Zalán (27., 31. és 85.), tudósított Karda Zoltán;

Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Roseal 2–2 (0–2),
gólszerzők Olteán János (55.) és Szabó Dávid (90+2.), illetve Józsa Máté Károly (6.) és Czári–Holló Arnold (14., öngól), tudósított Papp Levente;

Zetelaki Fenyő–Gyergyószárhegyi Bástya 1–1 (1–0),
gólszerzők Vincze Róbert (8.), illetve Angi Zoltán (55.), tudósított Péter József;

Agyagfalvi Lendület–Csicsói Ezüstfenyő 3–4 (0–4),
gólszerzők Rácz Bence (52.), Rácz Barna (63.) és Csíki Dénes (75.), illetve Cătălin Doltea (9. és 35.), György Csaba (24. és 31.), tudósított Somolyák István.

A Székelykeresztúri Egyesülés szabadnapos volt.

A következő fordulóban (szeptember 10–11.): Roseal–Golimpiákosz, Szárhegy–Almás, Balánbánya–Székelykeresztúr, Gyergyószentmiklós–Csíkszentsimon és Csicsó–Zetelaka. Az agyagfalvi csapat szabadnapos lesz.