Segítette az ellenfele is a Kolozsvári CFR elrugaszkodását (videóval)

Székely Sport 2022. április 04., 23:07 utolsó módosítás: 2022. április 04., 23:15

Nagy védelmi bakit, aztán emberelőnyt kihasználva nyert hazai környezetben a Kolozsvári CFR, így már nyolc pont az előnye az FCSB-vel szemben.

Robog egy újabb cím felé a kincses város együttese Fotó: Pinti Attila

Hétfőn este zárult a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának harmadik játéknapja, a Kolozsvári CFR az FC Argeșt látta vendégül. Miután egy nappal korábban az FCSB otthoni környezetben vereséget szenvedett az U Craiovától, így az erdélyiek egy győzelemmel nyolc ponttal elhúzhattak a második helyezettől.

Kiegyensúlyozott párharcot hozott a mérkőzés, mindaddig, amíg Joao Miguel nem bakizott óriásit – ami ezen a szinten elfogadhatatlan. A védő hazapasszolt egy labdát, csakhogy a kapus közelében ott volt a hazaiak csatára, Gabriel Debeljuh. A horvát köszönte szépen, a hálóba továbbította, így megszerezte a vezetést a CFR számára.

Az FC Argeș játékosának óriási hibája kellett az alapszakasz során is, hogy a kolozsváriak nyerjenek, akkor a 72. percben aláfutott egy beívelésnek, így a labda ugyancsak Debeljuhhoz került, aki akkor is belőtte...

A második felvonásban a Dan Petrescu által irányított gárda a biztonságra fektette a fő hangsúlyt, így igazán kevés helyzet alakult ki.

A végjátékban emberelőnybe került a címvédő, ezt ki is használta, szép összjáték után Dugandzic közelről bepöccintette – ehhez is kellett a vendég védelem megingása.

A CFR előnye így nyolc pont az FCSB-vel szemben.