A bukaresti gárda új vezetőedzővel, Nicolae Dică-vel a kispadon a Nemzeti Arénában fogadta a Szaburtalót, amelytől egy héttel ezelőtt 1–0-ra kikapott. A támadólag fellépő FCSB megérdemelten szerzett vezetést az első félidő végén, kevéssel a szünet után pedig megduplázták előnyüket, így továbbjutásra álltak. Hamarosan azonban jött a hidegzuhany, a grúzok előbb szépítettek, majd az egyenlítés is összejött nekik. A hajrára viszont nem fogyott el az FCSB, amely előbb Coman góljával visszavette az előnyt, majd Radunovic büntetőjével a rendes játékidőben kiharcolta a továbbjutást.
A craiovai együttes kétgólos döntetlenről várta a Vllaznia elleni mérkőzést a Ion Oblemenco Stadionban. Az első félidőben hiába alakított ki számos helyzetet, Bálint László legénysége nem tudott előnybe kerülni. A folytatásban viszont alig négy perc alatt kétszer is eredményesek voltak, a vége felé pedig megszerezték a harmadik találatukat is, így a továbbjutásukhoz nem fért kétség.
A harmadik körben az FCSB összekerült a felvidéki Dunaszerdahelyi FC DAC együttesével, amely a Feröer-szigeteki Vikingurt búcsúztatta, míg az Universitatea Craiova ellenfele az ukrán Zorja Luhanszk csapata lesz, amely ebben a fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez. A párharcok első mérkőzéseit augusztus 4-én, a visszavágókat 11-én rendezik.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!