Segített a hazai pálya, az FCSB és a Craiova is ott van a következő körben

Horváth Bálint Ottó 2022. július 28., 23:09 utolsó módosítás: 2022. július 28., 23:14

Az FCSB és az Universitatea Craiova is bejutott a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének harmadik körébe, miután csütörtökön este hazai pályán megnyerte a grúz, illetve albán riválisa elleni visszavágót.

Megküzdött a továbbjutásért az FCSB Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

A bukaresti gárda új vezetőedzővel, Nicolae Dică-vel a kispadon a Nemzeti Arénában fogadta a Szaburtalót, amelytől egy héttel ezelőtt 1–0-ra kikapott. A támadólag fellépő FCSB megérdemelten szerzett vezetést az első félidő végén, kevéssel a szünet után pedig megduplázták előnyüket, így továbbjutásra álltak. Hamarosan azonban jött a hidegzuhany, a grúzok előbb szépítettek, majd az egyenlítés is összejött nekik. A hajrára viszont nem fogyott el az FCSB, amely előbb Coman góljával visszavette az előnyt, majd Radunovic büntetőjével a rendes játékidőben kiharcolta a továbbjutást.

A craiovai együttes kétgólos döntetlenről várta a Vllaznia elleni mérkőzést a Ion Oblemenco Stadionban. Az első félidőben hiába alakított ki számos helyzetet, Bálint László legénysége nem tudott előnybe kerülni. A folytatásban viszont alig négy perc alatt kétszer is eredményesek voltak, a vége felé pedig megszerezték a harmadik találatukat is, így a továbbjutásukhoz nem fért kétség.

A harmadik körben az FCSB összekerült a felvidéki Dunaszerdahelyi FC DAC együttesével, amely a Feröer-szigeteki Vikingurt búcsúztatta, míg az Universitatea Craiova ellenfele az ukrán Zorja Luhanszk csapata lesz, amely ebben a fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez. A párharcok első mérkőzéseit augusztus 4-én, a visszavágókat 11-én rendezik.

Labdarúgó Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, visszavágó:

FCSB–FC Szaburtalo 4–2 (1–0).
Gólszerzők: Dawa (44.), Edjouma (55.), Coman (80.), Radunovic (87., büntetőből), illetve