A közép-erdélyi együttesek a második és a hatodik csoportba kaptak beosztást. A 2. csoportban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a CSM Focșani, a LPS Buzău, a Petrolul Ploiești, a Brassói Kids Tâmpa és a Brassói SR Municipal, míg a 6. csoportban az FK Csíkszereda, a Nagyszebeni ACS Alma, a Nagyszebeni Interstar, a Nagyszebeni FC Hermanstadt, a Medgyesi Gaz Metan és a Nyárádtői Unirea csapata harcol a csoportelsőségért.
Minden csoportból csak az első helyezettek jutnak tovább. Az alapszakasz április 17. és május 22. között zajlik.
Érdekesség, hogy ebben a bajnokságban sárgalap helyett 7 perces kiállítással büntethetők a játékosok, illetve a cserepadon ülők.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!