Sansz nem volt, a visszavágón is kikapott a Kolozsvári CFR

Józsa Csongor 2021. augusztus 27., 00:18

Még csak a közelében sem volt, hogy ledolgozza négygólos hátrányát a romániai címvédő a labdarúgó Európa Liga selejtezőmeccsén. Kolozsváron is a Crvena Zvezda nyert.

Mindenben felülkerekedett a szerb gárda a kolozsvárin Fotó: Facebook/crvenazvezdafk

Egy héttel ezelőtt a Kolozsvári CFR 4–0-ra kapott ki Belgrádban a Crvena Zvezda otthonában a labdarúgó Európa Liga odavágóján. Csütörtök este rendezték a visszavágót, szinte elképzelhetetlen volt, hogy a Marius Șumudică által irányított együttes fordítani tudjon.

Alig, hogy nekivágtak a mérkőzésnek, egy szögletet követően a tizenegyes pontra mutatott a játékvezető, aki szerint Grahovac lehúzta Degeneket. A könnyű síppal megítélt büntetőt Katai magabiztosan értékesítette, így már összesítésben öttel vezetett az ellenlábas (0–1).

A Crvena Zvezda ezt követően már a biztonságra törekedett, nagyobb terület maradt ellenfelének, hogy szövögessen pár támadást. Deac előtt két ízben is ott volt az egyenlítés lehetősége, az utolsó pillanatban blokkolták lövéseit. A 34. percben aztán Costache beadását Debeljuh fejelte közelről a hálóba (1–1).

Akár megfordíthatta volna az állást a CFR az első játékrész hosszabbításában, Păun küldte rá, a kapufáról kifelé vágódott a játékszer.

A második félidő elején minden eldőlt, a csereként a kapuba beálló Bălgrădean pocsékul szabadított fel, az ellenfélhez pattant a labda, Pavkov az üres kapuba passzolta (1–2).

Fotó: Facebook/crvenazvezdafk

Szegény embert az ág is húzza alapon a 62. percben Debeljuh által kiharcolt tizenegyest Deac képtelen volt értékesíteni.

Teljesen összezuhant az erdélyi gárda a végjátékra, a szerbek könnyűszerrel értek el a kapuig, ráadásul a csereként beálló Rodriguez hat perc alatt két sárga lapos figyelmeztetést kapott, így villant a piros lap, a 77. minutumban megfogyatkozott a házigazda.

Az utolsó percekben itt is, ott is volt egy helyzet, a látottak alapján teljesen megérdemelt a Crvena Zvezda továbbjutása. A Kolozsvári CFR-nek marad a harmadik számú kupakiírás, a Konferencia Liga főtábláján való szereplés.