Hirdetés

Saját stadionjában volt igazán erős idén az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda eredményes esztendőn van túl, jelenleg vezeti a másodosztályú bajnokságot
Fotó: Pinti Attila

Kimutatást végzett a Román Labdarúgó-szövetség, a teljes évet figyelembe véve azt vizsgálta, hogy mely csapatok szerezték átlagban a legtöbb pontot a 2. Ligában. Az FK Csíkszereda eredményes esztendőn van túl, a harmadik lett ebben az összesítésben.

A székelyföldi együttesről a szövetség honlapja megjegyezte, hogy már az előző szezonban jelezte szándékát, hogy feljusson az élvonalbeli bajnokságba. A csíki csapat osztályozót játszott a Bukaresti Dinamo ellen a feljutásért, amelyet összesítésben 2–0-ra elveszítettek. Ennek ellenére főként a visszavágón megmutatták, hogy képesek helytállni magasabb szinten is.

A 2024–2025-ös szezonban Ilyés Róbert tanítványai villámrajtot vettek, és már az első fordulók után a 2. Liga tabellájának élére álltak. A

Hirdetés

téli szünetben a csíkiak vezetik a bajnokságot 41 ponttal, néggyel megelőzve a második helyezett Bukaresti Steauát.

Az FK játékosai eddig 33 gólt szereztek, ezzel a legjobb támadósorral rendelkeznek, és mindössze egyetlen vereséget szenvedtek el 16 forduló alatt.

A 2024-es naptári évben a csíkszeredai csapat 31 mérkőzést játszott, ezalatt 62 pontot gyűjtöttek, ami pontosan 2 pontot jelent átlagban meccsenként, ez az arány a 3. helyre rangsorolja őket ebben a kimutatásban.

Összehasonlításképpen: saját stadionjuk valóságos erődítménynek bizonyult. A 16 otthon játszott mérkőzésükből nem kevesebb mint 40 pontot szereztek.

Az Unirea Slobozia a 2023–2024-es idény végén története során először jutott fel Románia első osztályú labdarúgó-bajnokságába. Ráadásul, a Ialomița megyei csapat megnyerte a 2. Liga trófeáját is.

Az Adrian Mihalcea által irányított együttes az összegyűjtött adatok alapján ebben az esztendőben a második helyen áll a másodosztály pont/meccs mutatójában.

Ez a tény talán normálisnak tűnhet, de a Slobozia csupán az előző szezon második felében játszott a 2. Ligában:

a téli szünet utáni hátralévő alapszakaszbeli fordulókban, valamint a felsőházi rájátszásban.

Az Unirea Slobozia az előző idényben feljutott az élvonalba •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Az Unirea Slobozia az előző idényben feljutott az élvonalba
Fotó: Pinti Attila

A csapat csupán 14 mérkőzésen lépett pályára, ami jóval kevesebb, mint a listán szereplő másik két csapat meccsszáma.

A 14-ből hétszer hazai pályán, hétszer idegenben játszott, ezeken 14, illetve 15 pontot szereztek, ami összesen 29 egységet jelent. A pont/meccs arányt tekintve ezzel a Slobozia 2024-ben 2,07 pontot gyűjtött mérkőzésenként.

A Bukaresti Steaua a mezőnyben az egyedüli gárda, amely a 2024–2025-ös szezonban még veretlen.

A Daniel Oprița által irányított fővárosiak 10 győzelmet és 7 döntetlent összesítettek az eddigi 17 mérkőzésen.

A Bukaresti Steaua még veretlen a bajnokságban, az FK  ellen gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán •  Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda Galéria

A Bukaresti Steaua még veretlen a bajnokságban, az FK ellen gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A bukaresti együttes a 2. Liga azon csapata, amely ebben a naptári évben a legtöbb pontot szerezte átlagban mérkőzésenként.

Ebben az esztendőben a Steaua összesen 27 mérkőzést játszott a bajnokságban, ezeken 59 pontot gyűjtöttek. Szinte ugyanolyan jól teljesítenek otthon és idegenben is, hiszen 14 kiszálláson 32, míg az otthon megrendezett 13 találkozón 27 pontot szereztek, ezzel az átlaguk 2,18 pont/meccs.

Amióta feljutottak a másodosztályba, a bukarestiek az előző idényben először játszottak az alsóházban. Azonban a jelenlegi szezonban nagyon közel állnak ahhoz, hogy matematikailag is bebiztosítsák helyüket a felsőházban, viszont ott mindhiába fognak játszani, hiszen továbbra sincs feljutási joguk.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gyülekezőt fúj a székelyföldi szurkolótábor a magyar–ír vb-selejtezőmeccs előtt

A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.

Megégett a zenicai tűzben a román válogatott (videóval)

Hiába vezetett a román labdarúgó-válogatott Zenicában, a második félidőben emberhátrányban összeomlott és elveszítette a vébéselejtezőt Boszniával szemben. Így csak a Nemzetek Ligája útvonalán juthatnak ki a vébére, ami nagyon nehéznek ígérkezik.

Székelyhon

Evakuálni kell egy Tulcea megyei falut, miután orosz dróntámadás ért egy tartályhajót – videóval

Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.

`
Krónika

Extázisban tört ki a román kommentátor az írek magyarok elleni győztes gólja után

Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Krónika

Kikapott Boszniában, eltávolodott a világbajnokságtól Románia labdarúgó-válogatottja

Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.

Főtér

A DNA elkezdett nyomozni a kolozsvári városházán, Boc pedig versben mondja el bánatát

Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)

Ez is érdekelheti

Bele kell húzzon Selymes Tibor a Jászvásári Poli élén

A székely labdarúgás egyik meghatározó alakja, Selymes Tibor vette át a másodosztályú Jászvásári Poli irányítását. A balánbányai születésű szakember a Székely Sportnak nyilatkozott a rá váró új kihívásról.

Visszatér a képernyőre a Sepsi OSK, nézhetjük az ASA mérkőzését is

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.

Tavaly még az élvonalban szerepelt a csapat, most végleg eltűnik a román futballtérképről

Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.

Ádáz küzdelem a felsőházért a 2. Ligában

Elképesztően szoros az élmezőny a labdarúgó 2. Ligában: az éllovas Vajdahunyadi Corvinul ugyan elhúzott, de mögötte több együttes is pontegyenlőséggel rendelkezik, és még számos csapatnak van reális esélye bejutni a felsőházi rájátszásba.

Megállíthatatlan hazai pályán, kiütötte ellenfelét a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

Nagyarányú győzelemmel feledtette előző fordulóbeli kudarcát a Marosvásárhelyi ASA, mindkét félidőben kétszer betalálva kiütötte a Jászvásári Polit, és visszavette helyét a labdarúgó 2. Liga felsőházában.

Ignacio Heras: nagyon szeretek itt lenni, azt hiszem, ez a pályán is látszik

Továbbra is szárnyal Ignacio Heras, a Sepsi OSK támadója. A 28 éves spanyol nyolcadik bajnokiját játszotta a háromszékiek színeiben a CSM Slatina ellen, ezúttal is gólt szerzett. A győztes mérkőzés után értékelt a Székely Sportnak.

Döntetlent játszott a 2. Liga listavezetője, sűrű az élboly

Szombaton kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó másodosztály alapszakaszának 13. fordulójában. A Sepsi OSK nyert, ezzel tapad a többiekhez, az élen álló Vajdahunyad csak egy pontot gyűjtött.

Ráijesztett szurkolóira, majdnem elherdálta háromgólos előnyét a Sepsi OSK

Ellentmondást nem tűrő első félidőt produkált a Sepsi OSK, félóra alatt háromgólos előnyt épített a CSM Slatina ellen, ám a második játékrészben visszaesett a lendülete és kis híján kiengedte kezéből a győzelmet a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójában.

Csak a sikerre koncentrálnak – még feljebb kúszna a tabellán a Sepsi OSK

Újabb hazai mérkőzés vár a kiváló formában lévő Sepsi OSK-ra, amely szombaton 11 órától a CSM Slatina csapatát fogadja a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójában. Ovidiu Burcă együttese ezúttal is csak a három ponttal lenne elégedett.

Megmenekülhet a csődtől a 2. ligás klub

Megoldódni látszanak a csődvédelem alá került Ceahlăul Piatra Neamț csapatának anyagi gondjai. A labdarúgó 2. Liga középmezőnyéhez tartozó együttes kapcsán pár hete még a visszalépés lehetősége is felmerült.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!