Egy mérkőzést rendeztek szombaton a bajnokság playoffjában, a 7. fordulóban a craiovai együttes az FC Voluntari-t fogadta, amelytől kikapott az idegenbeli találkozón.
A házigazdák korán, a 7. percben vezetéshez jutottak Baiaram fejesgóljával, majd kevéssel ezután Ivan a kapufát találta el. A szünetig még voltak lehetőségeik, de nem tudták növelni az előnyt. A vendégek felejthető játékot nyújtottak az első félidőben, a folytatásban viszont ők voltak az aktívabbak, azonban csak ritkán voltak veszélyesek a kapura.
Az U Craiova sorozatban az ötödik győzelmét szerezte meg a rájátszásban, ezzel három pontra megközelítette az éllovas Kolozsvári CFR-t, és még maradt esélye a bajnoki címre.
| 2022. 04. 30. 20:00 | Universitatea Craiova U Craiova | FC Voluntari Voluntari | 1-0 |
| 2022. 05. 01. 21:30 | Kolozsvári CFR CFR | Konstancai Farul Farul | 1-0 |
| 2022. 05. 02. 20:30 | FCSB FCSB | FC Argeș Pitești FC Argeș | 4-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 7 | 4 | 1 | 2 | 9-5 | 51 |
2 | FCSB FCSB | 7 | 6 | 0 | 1 | 18-4 | 49 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 7 | 6 | 0 | 1 | 16-5 | 45 |
4 | FC Voluntari Voluntari | 7 | 2 | 0 | 5 | 5-11 | 30 |
5 | Konstancai Farul Farul | 7 | 1 | 1 | 5 | 2-10 | 28 |
6 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 7 | 1 | 0 | 6 | 3-18 | 27 |
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!