Egy mérkőzést rendeztek szombaton a bajnokság playoffjában, a 7. fordulóban a craiovai együttes az FC Voluntari-t fogadta, amelytől kikapott az idegenbeli találkozón.
A házigazdák korán, a 7. percben vezetéshez jutottak Baiaram fejesgóljával, majd kevéssel ezután Ivan a kapufát találta el. A szünetig még voltak lehetőségeik, de nem tudták növelni az előnyt. A vendégek felejthető játékot nyújtottak az első félidőben, a folytatásban viszont ők voltak az aktívabbak, azonban csak ritkán voltak veszélyesek a kapura.
Az U Craiova sorozatban az ötödik győzelmét szerezte meg a rájátszásban, ezzel három pontra megközelítette az éllovas Kolozsvári CFR-t, és még maradt esélye a bajnoki címre.
| 2022. 04. 30. 20:00 | Universitatea Craiova U Craiova | FC Voluntari Voluntari | 1-0 |
| 2022. 05. 01. 21:30 | Kolozsvári CFR CFR | Konstancai Farul Farul | 1-0 |
| 2022. 05. 02. 20:30 | FCSB FCSB | FC Argeș Pitești FC Argeș | 4-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 7 | 4 | 1 | 2 | 9-5 | 51 |
2 | FCSB FCSB | 7 | 6 | 0 | 1 | 18-4 | 49 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 7 | 6 | 0 | 1 | 16-5 | 45 |
4 | FC Voluntari Voluntari | 7 | 2 | 0 | 5 | 5-11 | 30 |
5 | Konstancai Farul Farul | 7 | 1 | 1 | 5 | 2-10 | 28 |
6 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 7 | 1 | 0 | 6 | 3-18 | 27 |
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!