Alig több mint másfél hónapja tért vissza a kolozsvári bajnokcsapat kispadjára a sikeredző, akit augusztus végén harmadik alkalommal nevezték ki a CFR vezetőedzőjének. Azóta azonban az eredmények elmaradtak a várakozásoktól, Dan Petrescu vezetésével a bajnokságban öt mérkőzésen kétszer is kikaptak (a Botoșani és a Rapid vendégeként), így a ranglista élén az előnyük folyamatosan csökkent. Sőt, a harmadik számú európai kupasorozat csoportkörében sem menetelnek jól, két forduló után mindössze egy pontjuk van.
Sajtóhírek szerint a gyenge eredmények mellett
a szakvezetőnek nincs a legjobb kapcsolata a játékosokkal, akik közül többen az edzésmódszereire panaszkodtak, és a kialakult helyzet miatt távozni szeretnének.
Az Eurosport portál úgy tudja, nagy az esélye annak, hogy a Konferencia Liga csoportkörének harmadik fordulójában rendezendő ma esti AZ Alkmaar elleni hazai találkozó lesz az utolsó Petrescu számára, a vezetőség ugyanis kész kifizetni a menesztésével járó 400 ezer eurót.
Az említett forrás szerint a CFR tárgyalásokat folytat Bölöni Lászlóval, hogy átvegye az együttes irányítását. Információjuk alapján
Petrescu már röviddel visszatérése után konfliktusba keveredett a klubnál, a vezetőség pedig már nagyjából egy hónapja megkereste Bölönit, aki nemrég visszautasította a Sepsi OSK ajánlatát, mivel meglátása szerint komolyak a CFR szándékai.
A marosvásárhelyi származású szakembernek a bajnokságban legnagyobb fizetést kínálják, emellett pedig egy rekordösszegű bónuszt is ajánlanak neki, ha jövőben sikerül bejutnia a Bajnokok Ligája főtáblájára az együttessel.
Az Eurosport szerint a tárgyalások már annyira előrehaladottak, hogy
a lehetséges erősítésekről is beszéltek Bölönivel, aki figyelemmel követte a csapat legutóbbi mérkőzéseit, és amennyiben Petrescut menesztik, akár a következő napokban megegyezhetnek vele.
Ugyanakkor, a CFR vezetőinek egy B tervük is van arra az esetre, ha végül mégsem sikerül szerződést kötni Bölönivel. Adrian Mutu neve már korábban is felmerült, mint lehetséges vezetőedző, jelenleg pedig nincs csapata, mivel nemrég távozott az élvonalban újonc FCU Craiova 1948 kispadjáról.
Másrészt, a kolozsvári klub tulajdonosa, Nelu Varga a Play Sport portálnak leszögezte, szóba sem került Petrescu – akivel nagyon jó a kapcsolata – leváltása, hiszen csak alig tért vissza a CFR-hez, néhány hét alatt pedig nem tudja a legjobb teljesítményt kihozni a csapatból.
Varga úgy véli, a klub korábbi alkalmazottai, akiknek újságírói barátaik vannak, bosszúból különféle kitalációkkal próbálnak nyomást gyakorolni a klubra.
Mint közölte, nem veszik számításba azt sem, hogy Petrescu a román válogatott szövetségi kapitánya legyen Mirel Rădoi helyett, még akkor sem, ha a szövetség hajlandó lenne kifizetni a kivásárlási árát.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!