A rangsor élén továbbra is Belgium áll, megelőzve Brazíliát, a harmadik pedig Anglia, amely a franciákkal cserélt helyet. Az ötödik olaszokat Argentína követi, majd az első tíz második helycseréje következik: a 7. helyre lépő Portugália Spanyolországot előzte meg. A top 10-et Mexikó és a 13. helyre hátraesett Egyesült Államokat váltó Dánia zárja.
A 37. helyről a 40.-re visszaeső magyar válogatott vb-selejtezős csoportellenfelei közül a már említett Anglia mellett Lengyelország (24.) és Albánia (66.) is három helyet javított az egy hónappal korábbi helyezésén, Andorra maradt a 156. helyen – a világranglista utolsó, 210. helyére visszaesett San Marino szeptemberi legyőzése kevés volt a javításhoz.
FIFA-világranglista (zárójelben az előző havi helyezés):
1. (1.) Belgium 1832 pont,
2. (2.) Brazília 1811,
3. (4.) Anglia 1755,
4. (3.) Franciaország 1754,
5. (5.) Olaszország 1735,
6. (6.) Argentína 1725,
7. (8.) Portugália 1674,
8. (7.) Spanyolország 1673,
9. (9.) Mexikó 1666,
10. (11.) Dánia 1658,
… 40. (37.) Magyarország 1474,
… 42. (45.) Románia 1452.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!