Románia a B csoportban szerepel, ahol Azerbajdzsán, Spanyolország és Albánia az ellenfelük. Az első találkozójukat az azeriek ellen játszották, amit magabiztosan meg is nyertek 2–0-ra. A második összecsapáson Albániával mérték össze az erejüket, ahol szintén remekeltek és 3–1-es sikert értek el.
Ezzel egyedüliként vezetik a csoportot 6 ponttal, őket követi Azerbajdzsán (3).
Magyarország a D kvartettben Portugáliával, Ukrajnával és Törökországgal kell megmérkőzzön. Az első kihívást Portugália legjobbjai jelentették, a magyarok kiváló játékkal 5–0-ra ütötték ki őket. A második csoportmeccsen 2–0-s vereséget szenvedtek Ukrajnától.
Két fordulót követően a harmadik helyet foglalják el, három pontot gyűjtöttek, akárcsak a portugálok, míg az ukránok már hatnál járnak.
A magyaroknak Törökország ellen lesz az utolsó lehetőségük bizonyítani, kedden 18.30-tól, valamint a románok utolsó megmérettetését 19.45-től rendezik, az ellenfél Spanyolország lesz.
Minden kvartett első két helyezettje biztosan továbbjut, valamint a csoportok négy legjobb harmadikja is nyolcaddöntőbe kerül.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
Negyedszer hódította el az Udvarhely körzetisek hagyományos teremtornájának trófeáját Lövéte együttese. A városi sportcsarnokban hétvégén rendezett 27. kiírás döntőjében egyetlen góllal győzte le Csekefalvát.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!