Hét vendéggyőzelem a csíkszéki Román Kupa-meccseken

Dobos László 2023. szeptember 22., 20:20

Befejeződtek a 2025-ös labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának első fordulós mérkőzései Csíkszéken. Érdekesség, hogy mind a hét találkozó vendégsikerrel zárult, ezek közül kettőn hosszabbításra volt szükség.

A Gyimesközéplok–Gyimesbükk összecsapás kétgólos vendégsikerrel zárult Fotó: Loki SE

Csíkszéken 14 ötödik ligás csapat volt érdekelt a Román Kupa Hargita megyei szakaszának első fordulójában. A 15 csapatos Csík körzeti bajnokságból a Gyergyószárhegyi Bástya erőnyerő volt, csak a következő fordulóban kapcsolódik be a megyei kupasorozatba.

Kedden, szerdán, csütörtökön és pénteken zajlottak az első forduló kupameccsek, ezek közül a Csíkszentmihály–Szépvíz és a Lázárfalva–Kászonaltíz összecsapásokon 2x15 perces hosszabbításra volt szükség, a többi öt találkozón a rendes játékidőben eldőlt a továbbjutó kiléte.

Fotó: Loki SE

Labdarúgó Román Kupa, 2025-ös idény, Hargita megyei szakasz, Csíkszék, 1. forduló:

Csíkmadarasi Sörkert SE–Csíkszentdomokosi SK 0–5 (0–3),
gólszerzők Bíró Zoltán (2.), Márton Benedek (34.), Böjte Szilveszter (42.), Both Tamás (48.) és Robert Bucur (88.).

Csíkszentmártoni Alcsík SE–Csíkszentkirályi Borsáros 1–3 (1–3),
gólszerzők Dobos Ervin (37.), illetve Gergely Alpár (24.), Cristian Rusu (28.) és André István (32.).

Csíkszentmihályi Törekvés–Szépvízi MŰ 2–4 – hosszabbítás után (0–1, 2–2, 2–3),
gólszerzők Ambrus Antal (47. és 90+2., mindkettőt büntetőből), illetve Barabás Roland (38.), Póra Loránd (70., 98. és 117.).

Tusnádi Piliske–Csíkszentgyörgyi Fiság 0–3 (0–0),
gólszerzők Bándi Szilárd (50.), Bándi Ákos (59.) és Kulcsár János (76.).

Gyimesközéploki Loki SE–Gyimesbükki SE 1–3 (1–1),
gólszerzők Tankó Molnár László (43.), illetve Csibi Loránd (7.), Tankó Attila Gábor (51.) és Antal Szilárd (77.).

Lázárfalvi Mohos–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 3–4 – hosszabbítás után (2–0, 3–3, 3–3),
gólszerzők Sorin Colceriu (23.), Vlad Chiriac (45.) és Kópi Krisztián (63.), illetve Vízi Tamás (57.), Csürös Roland (68., 88. és 108.)

Kozmási Komisz–Csíkszentimrei Töviske 1–4 (0–0),
gólszerzők: Márton József (52.), illetve Moldován Norbert (49.), Sinka Zsolt (74.), Molnár Szilárd (80.) és Gál Bence (90., büntetőből).

Gyimesközéplok csapata •  Fotó: Loki SE
Gyimesközéplok csapata Fotó: Loki SE
Gyimesbükk csapata •  Fotó: Loki SE
Gyimesbükk csapata Fotó: Loki SE
•  Fotó: Loki SE