Román bombagól, döntetlen az U21-es foci-Eb nyitómeccsén

Józsa Csongor 2021. március 25., 00:04 utolsó módosítás: 2021. március 25., 00:14

Igaz, hogy az első félidőben jobbára a védekezésre fektetett nagy hangsúlyt a román ifjúsági fociválogatott, a szünetet követően akár a győzelmet is megszerezhette volna Hollandia ellen a kontinenstorna nyitányán.

Bátran játszott a román ifiválogatott Fotó: MTI/Kovács Tamás

Szerdán este az budapesti Bozsik Arénában rendezték az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának nyitómeccsét, amelyen az Adrian Mutu által irányított román nemzeti együttes a hollandokkal csapott össze.

Rögtön megragadta a kezdeményezést a holland csapat, a 16. percben egy szögletet követően meg is szerezték a vezetést: Perr Schuurs megelőzte védőjét, bólintott a hosszúba (0–1).

Gyorsan jött a válasz erre, a 20. percben egyenlítettek a sárga mezesek, mégpedig szabadrúgásból, 22 méterről Ciobanu mesterien tekerte a felsőbe (1–1).

Nagy mezőnyfölényben játszott Hollandia az első felvonásban, de igazi gólhelyzetet nem tudott összehozni.

A második félidőben valamivel aktívabb volt a román csapat, a papíron sokkal esélyesebb ellenlábasa nagy nehézségbe ütközött, hogy elérjen a kapuhoz. A játékrész derekán Pașcanu közelről fejelte rá, a kapus szögletre mentette.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A végjátékban Románia volt közelebb, hogy megszerezze a maximális pontszámot, a hosszabbításban a gólszerző, Ciobanu löketét hárította a hálóőr.

Döntetlenre zártak a felek, szombaton következik a magyar–román presztízscsata.