Román bíró vezeti a Real Madrid BL-meccsét

Székely Sport 2020. november 29., 16:33 utolsó módosítás: 2020. november 29., 16:35

A spanyol topcsapat kedden a Sahtar Doneck vendége lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. Az ukrajnai mérkőzésen Ovidiu Hațegan is szóhoz jut.

Kijevbe várják Ovidiu Hațegant Fotó: Pinti Attila

A 40 éves aradi játékvezető a jelenlegi BL-szezon minden játékhetén kapott megbízatást. Legutóbb Kovács Istvánt helyettesítette a Manchester United–Istanbul Basaksehir (4–1) találkozót vezette az Old Traffordon. Eredetileg ugyanis utóbbit delegálták Manchesterbe, de nagykárolyi játékvezető összeszedte a koronavírust, így nem utazhatott el Angliába.

Hațegannak a kedd esti lesz az ötödik meccse az idei BL-csoportkörben. A kijevi Olimpiai Stadionban rendezendő összecsapás 19.55-kor kezdődik.

Az ukrán fővárosban Hațegan mellett Octavian Șovre és Sebastian Gheorghe partjelzők, illetve Sebastian Colțescu tartalékjátékvezető alkotja majd a román bírói egységet.

A Real Madrid négy kör alatt hét pontot gyűjtött, s ezzel második a B-csoportban, minimális lemaradással a Borussia Mönchengladbach mögött. A Sahtar Doneck négy egységgel a harmadik, míg a nyeretlen Inter két ponttal szerénykedik a negyedik helyen.