Rögtön kikapott a Maros megyei focibajnokság címvédője

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 11., 11:41 utolsó módosítás: 2023. szeptember 11., 11:44

Meglepetés eredményeket hozott a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának hétvégi nyitófordulója. A címvédő Radnóti SK hazai pályán szenvedett vereséget, a rivális Marosvásárhelyi ASA is pontokat veszített.

A Radnóti SK és a Marosvásárhelyi ASA sem ilyen szezonnyitányra számított. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az új szezonban tizennyolc együttes részvételével szervezik meg a 4. Liga elitcsoportjának küzdelmeit. Megváltoztatták a bajnokság lebonyolítását, így a tavalyi oda-visszavágós rendszer helyett alapszakaszt és rájátszást is rendeznek. Két kilenc csapatos csoportba sorolták be az együtteseket, amelyek kétszer találkoznak egymással (minden fordulóban egy csapat szabadnapos lesz) az alapszakaszban. Ezt követően a két csoport első három-három helyezettje, összesen hat gárda bejut a felsőházba rájátszásba, míg a többi tizenkét csapat, a 4–9. helyezettek az alsóházban folytatják.

Az előző idényben győztes, ám a harmadosztályú osztályozón alulmaradt Radnóti SK másfél héttel ezelőtt megnyerte a megyei Szuperkupát a Marosvásárhelyi ASA ellen.

Az új bajnoki szezonban is az egyik nagy esélyes a végső győzelemre, a rajt azonban nem sikerült megfelelően számára.

Az 1-es csoport nyitófordulójában a radnótiak a kényelmetlen ellenfélnek számító Mezőrücs csapatát fogadták, amely az első félidő közepén betalálva vezetést szerzett, a szünet után pedig megduplázta az előnyét. A hajrá kezdetén azonban hat percen belül kiegyenlített a házigazda, de fordítani nem tudott, sőt még pont nélkül is maradt, a vendégek ugyanis kevéssel ezután belőtték a győztes góljukat, és meglepetésre 3–2-re nyertek a címvédő otthonában.

Az ezüstérmes Marosvásárhelyi ASA sem tudta begyűjteni a három pontot a 2-es csoportban, a szombati játáknapon 1–1-es döntetlent játszott a Marosvásárhelyi Atletic elleni idegenbeli városi derbin.

Ez a két mérkőzés mellett még egy találkozó zárult szoros eredménnyel, mégpedig a két dicsőszentmártoni együttes közötti párharc, amelyen az újjáélesztett Chimica és az A&A Grup nevet viselő csapat 2–2-re végeztek.

A legnagyobb különbségű győzelmet Marosludas aratta, hétszer volt eredményes Segesváron,

akárcsak a hazai pályán játszó Marosoroszfalu, amely viszont négy gólt is kapott Szováta ellen.

Dános és Erdőszentgyörgy hat-hat találatot szerezve nyert, míg Marosszentkirály és Náznánfalva közös csapatának a három gól is elég volt az idegenbeli sikerhez.

Marosoroszfalu–Szováta 7–4.
A Marosvásárhelyi Academica Transilvania szabadnapos volt.

Két hazai, négy idegenbeli győzelem a kupában

A bajnoki rajtot megelőzően az alsóbb osztályú csapatok pályára léptek a Román Kupa Maros megyei szakaszának első körében. Hat párharcot rendeztek, a hazai csapatok közül ketten szoros párharcokban győztek, míg négy csatában a vendégként játszó együttesek jutottak tovább.