Az FTC honlapjának beszámolója szerint Keane, aki Rory Delap asszisztens edző és Phill Hudson meccselemző személyében hozta magával két segítőjét is, vasárnap este érkezett Budapestre, kedden pedig már utazik a Spanyolországban edzőtáborozó új csapata után.
A tavaly nyáron kinevezett holland trénerrel kapcsolatban Kubatov Gábor elnök múlt héten elárulta, hogy a világ egyik legnagyobb futballkonszernje kivásárolta a szerződéséből, ezért kellett a Ferencvárosnak új vezetőedzőt keresnie.
A 146-szoros válogatott Keane közel húszéves játékospályafutásának legmeghatározóbb időszakát a Tottenham Hotspurnél töltötte, de olyan csapatokban is futballozott, mint a Liverpool, az Internazionale és a Leeds United.
Edzői karrierjét az ír válogatottnál kezdte segítőként, vezetőedzőként eddig csak a Makkabi Tel-Avivnál dolgozott. Az izraeli csapattal tavaly bajnoki címet nyert, nyáron azonban távozott posztjáról.
A Ferencváros jövő szerdáig Spanyolországban edzőtáborozik, az első idei tétmeccsét január 23-án játssza, amikor a második számú európai kupasorozat alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a német Eintracht Frankfurt vendége lesz.
Az FTC a bajnokságban a második helyen áll, hátránya egy pont az éllovas Puskás Akadémiával szemben, de egy meccsel kevesebbet játszott felcsúti riválisánál.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!