Rengeteg kihagyott helyzet, döntetlen a Szuperliga csúcsrangadóján

Sebestyén Ervin 2022. október 21., 22:29

A labdarúgó Szuperliga 15. játéknapjának nyitómeccsén az első két helyezett csapott össze, a Bukaresti Rapid hazai pályán látta vendégül az éllovas Konstancai Farult. Számos helyzetet kialakított mindkét csapat, 1–1-es döntetlennel kellett kiegyezniük.

Izgalmas összecsapást vívott a Rapid és a Farul, 1–1-es döntetlen a vége. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A péntek esti összecsapás nagy jelentőséggel bírt mindkét alakulat számára, ez meglátszott a teljesítményükön is. Az első bő tíz percben három komoly lehetőséget is kidolgoztak a hazaiak, azonban egyszer sem volt kellően pontos a befejezésük. Ezzel szemben a Farul az első valamirevaló helyzetéből betalált: Grameni remek labdával ugratta ki Alibecet, aki nem hibázta el a ziccert, magabiztosan fejezte be az akciót (0–1).

Az első játékrész hátralévő idejében sorra következtek a nagyobbnál nagyobb helyzetek, azonban gól egyikből sem született, minimális vendég előnnyel vonultak szünetre a felek.

A második félidő elején egy szabadrúgásból beívelt labdát tökéletesen talált el fejjel Săpunaru, az 52. percben sikerült kiegyenlítenie a Rapidnak (1–1).

A folytatásban sem fogták vissza magukat a csapatok, leginkább a bukarestiek veszélyeztettek, Albu révén még a keresztlécet is sikerült eltalálniuk. A hajrára is maradt bőven izgalom, a 85. minutumban Emmers vette be a vendégek kapuját, viszont a VAR kezezés miatt érvénytelenítette a hazaiak gólját. Maradt az 1–1-es végeredmény, a Farul zsinórban az ötödik meccsén maradt veretlen a bajnokságban.