Kétszer hatvan percet tartott az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának folytatására készülő csapatok találkozója. A Sepsi OSK a szünetben 1–0-ra vezetett, majd a folytatásban kettőre növelte előnyét, a gólokat Fülöp Loránd és Anass Achahbar szerezték. A házigazdáknak több helyzetük volt, mint az ellenfélnek, de hibáztak a befejezéseknél, a vendégek pedig a végén szépítettek.
A mérkőzésen a Sepsi OSK minden játékosa lehetőséget kapott, kivéve Gál-Andrezly Pétert és Goran Karanovicot, akik sérüléssel bajlódnak.
„Végre valahára játszhattunk egy barátságos mérkőzést. Elég jól mozogtak a fiúk a több mint két hónapos kihagyás után. Ez a teljesítmény reménykeltő az első bajnoki találkozóra nézve, és bízunk benne, hogy lassan még jobban belerázódnak a játékba.
– nyilatkozta a Székelyhonnak Hadnagy Attila, a háromszéki klub igazgatója.
Mint ismertette, a találkozó idején a stadionban a játékosok és a szakmai stáb mellett csak a vezetőség tagjai voltak jelen, és mindannyian betartották a Román Hivatásos Labdarúgóliga által előírt szabályokat. A bajnoki rajtot megelőzően még egy koronavírus-tesztet el kell végezzenek a klub képviselőin, majd ezt követően minden tizennégy nap elteltével újra tesztelik az edzőket és a játékosokat.
A Sepsi OSK számára ez volt az egyetlen barátságos mérkőzés a bajnokság jövő hétvégi folytatásáig. Leo Grozavu vezetőedző együttese június 13-án, szombaton 17 órától a Nagyszebeni Hermannstadt ellen hazai pályán játszik az 1. Liga alsóházi rájátszásának harmadik fordulójában.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
A játékoskeretek piaci értéke alapján jelentős különbségek vannak a labdarúgó Szuperliga csapatai között. A Transfermarkt adatai szerint az élen jókora előnnyel a címvédő U Craiova áll, míg a két székelyföldi együttes a mezőny alsó részébe tartozik.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!