Az eset még szeptember 30-án történt, az 1. Liga 11. fordulójában az Universitatea Craiova–FC Viitorul (3–1) találkozó végén, amikor a tengerpartiak másodedzője, Cătălin Anghel azt állította, hogy
Bancu szidalmazta de Nooijert, és rasszizta megnyilvánulásai is voltak.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nemcsak a román válogatottban is szereplő Nicușor Bancut, hanem a craiovai klubot is 10 ezer lejes büntetéssel sújtotta, mivel bár felkérték,
semmilyen álláspontot nem fogalmazott meg az eset kapcsán.
Az illetékes bizottság figyelmeztette a Román Játékvezetői Testületet, adják a mérkőzésvezetők tudtára, hogy a jövőben a törvényben előírtak szerint büntessék a rasszista megnyilvánulásokat.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!