Rangadót veszített Nyárádtő, ellenfele megelőzte

Horváth Bálint Ottó 2021. október 01., 18:07 utolsó módosítás: 2021. október 01., 18:14

Hazai pályán kapott ki a Nyárádtői Unirea a Kudzsiri Metaurgistultól, amely győzelmével megelőzte a Maros megyeieket a ranglista második helyén.

Fotó: Rab Zoltán

A harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 9-es csoportjának 6. fordulójában rendezett péntek délutáni mérkőzés előtt egy pont választotta el egymástól a két csapatot.

A vendég Fehér megyei csapat a 12. percben szerzett vezetést, a nyárádtőiek a szünet előtt egyenlítettek Florin Istrate révén. A hazaiak gólszerzője a 76. percben kihagyott egy büntetőt, kevéssel ezután pedig a Metalurgistul eldöntötte a mérkőzést.

A másik Maros megyei csapat, a Szászrégeni Avântul is házigazda volt, a vele azonos pontszámmal rendelkező Kolozsvári Viitorult fogadta.

A találkozó hasonlóan alakult, a kolozsváriak vezető találatára az Avântul a 39. percben válaszolt. A folytatásban tizenegyesből lőtt góllal fordított a szászrégeni együttes, de előnyét nem tudta megtartani, a Viitorul tíz perccel később kiegyenlített.