Egy korai góllal biztosította be győzelmét a Csíkszentmárton a címvédő Gyimesbükk otthonában, és ezzel az élre állt. A felsőház további három találkozóján hazai győzelem született: a Fiság a Lokit verte meg szoros meccsen, a Szépvíz és a Karcfalva pedig egyformán 5–1-re hengerelt hazai környezetben.
Az alsóházban egyetlen pontot szereztek a vendégek: a Fitód-Mindszentlélek SE döntetlent játszott Lázárfalván. A listavezető Szentdomokos és a Csíkszentmihály is otthon aratott sikert, a Töviske pedig zöld asztalnál szerezte meg a pontokat, mert a Madéfalva nem tudott megjelenni.
Csíkszentgyörgyi Fiság–Gyimesközéploki Loki 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Szőcs Barna (24.) és Bándi Ákos (74.), illeve Gábor Tihamér (78.).
Csíkkarcfalvi Hargita–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 5–1 (2–0).
Gólszerzők: Both Tamás (1.), Vlăduț Bucur (25., 90. és 90.+2), Bíró Szabolcs (87.).
Szépvízi MÜ–Tusnádi Piliske 5–1 (3–1).
Gólszerzők: Cătălin Dudău (10. és 35.), Ovidiu Aramă (43.), Melles Alpár (75. és 80.), illetve Bíró Ottó (15.).
Gyimesbükki SE–Csíkszentmártoni SE 0–1 (0–1). Gólszerző: Dobos Ervin (9.).
A Csíkszentkirályi Borsáros csapata csapata szabadnapos volt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszentmártoni Alcsík SE Csíkszentmárton | 5 | 4 | 1 | 0 | 13-7 | 30 |
2 | Szépvízi MŰ Szépvízi MŰ | 5 | 3 | 1 | 1 | 14-7 | 28 |
3 | Csíkszentgyörgy Csíkszentgyörgy | 5 | 3 | 0 | 2 | 9-8 | 28 |
4 | Gyimesbükk Gyimesbükk | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-6 | 27 |
5 | Csíkkarcfalva Csíkkarcfalva | 4 | 3 | 0 | 1 | 14-6 | 25 |
6 | Gyimesközéploki Loki SE Gyimesközéplok | 4 | 2 | 0 | 2 | 14-11 | 24 |
7 | Kászonaltíz Kászonaltíz | 5 | 2 | 0 | 3 | 11-13 | 23 |
8 | Tusnádi Piliske Tusnád | 4 | 0 | 0 | 4 | 5-19 | 18 |
9 | Csíkszentkirály Csíkszentkirály | 4 | 0 | 0 | 4 | 3-15 | 17 |
A következő forduló (május 31. – június 1.) programja: Gyimesközéplok–Gyimesbükk, Piliske–Fiság, Csíkszentmárton–Karcfala és Kászon–Borsáros. A Szépvíz csapata szabadnapos lesz.
Lázárfalvi Mohos–Fitód–Mindszentlélek SE 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Hatházi László (42.), illetve Pál Mátyás (68.).
Csíkszentmihályi Törekvés–Kozmási Komisz 3–2 (1–2).
Gólszerzők: Gabriel Nicula (10.), Sipos Márk (53.) és Dobos Gergő (65.), illetve Marius Scurtu (30., öngól) és Bocskor Zsolt (44.).
Csíkszentdomokosi SK–Csíkmadarasi Sörkert 3–1 (1–0).
Gólszerzők: Böjte Szilveszter (18.), Boldizsár Gheorghe (58.) és Boldizsár Cristian (88.), illetve Tankó Norbert (86.).
Csíkszentimrei Töviske–Madéfalvi SK 3–0 (játék nélkül).
A Csatószegi SE csapata szabadnapos volt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszentdomokos Csíkszentdomokos | 4 | 4 | 0 | 0 | 16-2 | 27 |
2 | Csíkszentimre Csíkszentimre | 5 | 4 | 1 | 0 | 19-5 | 24 |
3 | Lázárfalva Lázárfalva | 5 | 4 | 1 | 0 | 23-8 | 23 |
4 | Fitód-Mindszentlélek Fitód-Mindszentlélek | 4 | 2 | 2 | 0 | 13-8 | 18 |
5 | Madéfalva Madéfalva | 4 | 1 | 0 | 3 | 5-15 | 9 |
6 | Csíkszentmihály Csíkszentmihály | 4 | 2 | 0 | 2 | 8-12 | 8 |
7 | Csíkmadarasi Sörkert SE Csíkmadaras | 5 | 0 | 2 | 3 | 7-14 | 6 |
8 | Kozmási Komisz Kozmás | 5 | 0 | 0 | 5 | 11-18 | 4 |
9 | Csatószeg Csatószeg | 4 | 0 | 0 | 4 | 6-26 | 3 |
A következő forduló (május 31. – június 1.) programja: Madéfalva–Szentdomokos, Mindszentlélek SE–Töviske, Madaras–Csíkszentmihály és Kozmás–Csatószeg. A Lázárfalva csapata szabadnapos lesz.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Egy Pryamy TV nevű Youtube-csatornára felkerült videóban Hrihorij Omelcsenko ukrán politikus, korábbi képviselő és az Ukrán Biztonsági Szolgálat volt tisztje Orbán Viktort és családját fenyegette.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!