Rangadót nyertek a szentdomokosiak

Dobos László 2022. november 15., 10:57

Megerősítette vezető pozícióját a Csíkszentdomokosi SE a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjában. A felcsíkiak hétvégén a második helyezett Fiság otthonában nyertek két góllal.

Csíkszentgyörgyön hat gólt láthattak a nézők. A vendégek győztek Fotó: Veres Nándor

A csíkszentgyörgyi meccset ködös és hideg időben rendezték, a játékosok azonban jó színvonalú meccset hoztak össze. Csíkszentimrén a hazai csapat már a második percben vezetést szerzett, a vendég kászoni gárda azonban végül két góllal nyert, és tíz forduló után is az egyetlen veretlen csapat a csoportban.

Fotó: Veres Nándor

Fordulatos találkozó zajlott Gyimesbükkben, ahol a vendég szépvíziek 1–0-ra és 2–1-re is vezettek, a házigazdák azonban mindkét alkalommal egyenlítettek, majd öt perccel a rendes játékidő vége előtt belőtték a győzelmet jelentő gólt.

Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti, 10. forduló:
Csíkszentkirályi Borsáros–Csíkszentmihályi Törekvés 3–0 (1–0),
gólszerzők: Gergely Alpár (33. és 78.), Tánczos Alpár (87.).

Csíkszentimrei Töviske–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 1–3 (1–1),
gólszerzők: Varga Sándor (43.), illetve Balázs István (27.), Nagy Sándor (55.) és György Szabolcs (59.).

Kozmási Komisz–Lázárfalvi Mohos 3–1 (0–1),
gólszerzők: Márton József (70.), Ilie Alexandru Oprea (75.) és Jakab Szilárd (77.), illetve Karácsony Botond (2.).

Gyimesbükki SE–Szépvízi MŰ 3–2 (0–1),
gólszerzők: András Răzvan (62. és 73.), Antal Szilamér (85., büntetőből), illetve Ferencz Attila (41.) és Szabó Szilárd (49.).

Csíkszentgyörgyi Fiság–Csíkszentdomokosi SK 2–4 (1–2),
gólszerzők: Lukács Magor (31.) és Bandi Csongor (66.), illetve Böjte Szilveszter (40.), Márton Benedek (41. és 68.), Péter Eduárd (57.).

A következő forduló (november 19-20.) programja: Szépvíz–Borsáros, Lázárfalvs–Gyimesbükk, Szentmihály–Szentimre, Kászonaltíz–Csíkszentgyörgy és Szentdomokos–Kozmás.