Rangadót nyert, közelebb került a felsőházhoz a csíkszentsimoni futballcsapat

Dobos László 2024. március 25., 11:31

Négy hazai győzelem és egy döntetlen született a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának első tavaszi fordulójában, amelyben 7,6-os volt a mérkőzésenkénti gólátlag.

Villámrajtot vett, öt perc után két góllal vezetett a pirosban játszó csíkszentsimoni gárda Balánbánya ellen Fotó: Pinti Attila

Csíkszéki rangadót rendeztek vasárnap délután Csíkszentsinmonban, ahol a házigazdák az ötödik percben már két góllal vezettek, a félidőben pedig 3–0 volt az eredmény, a vendég balánbányaiaknak csak a szépítés sikerült a második játékrészben. A szeles, hideg időben lejátszott mérkőzésen aratott győzelmükkel az alcsíkiak megtartották harmadik helyüket a rangsorban.

A listavezető gyergyói gárda magabiztosan győzte le a második helyen álló agyagfalviakat, a Zetelaka pedig gólkülönbséget javított a megfiatalított csícsói alakulat ellen. A két székelyudvarhelyi együttes összecsapása döntetlennel zárult, a szebb napokat is megélt székelykeresztúri csapat pedig győzelmének köszönhetően egy pozíciót javított a táblázaton.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 14. forduló:

Székelyudvarhelyi Roseal SK–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Csíki Zsolt (58.), illetve Somolyák Csaba (89.). Tudósított: Vajda Antal.

Gyergyószentmiklósi VSK–Agyagfalvi Lendület 4–2 (1–1).
Gólszerzők: Hodgyai László (40., 62. és 76.), Denis Partene (60.), illetve Hegyi Attila (21.) és Zongor Bence (70.). Tudósított: Somolyák István.

Csíkszentsimoni FC–Balánbányai Bányász 3–1 (3–0).
Gólszerzők: Nagy Botond (3., büntetőből), Olteán János (5. és 45.), illetve Ciprian Mitocaru (64.). Tudósított: Tamás Attila.

Székelykeresztúri Egyesülés–Homoródalmási Homoród 4–2 (3–1).
Gólszerzők: Szőcs László (6. és 43.), Csutak barna (41.) és Péter Miklós (72.), illetve Bogdán Zsolt (30.) és Gergely Tibor (53.). Tudósított: Fazakas László.

Zetelaki Fenyő–Csicsói Ezüstfenyő 8–2 (5–1).
Gólszerzők: Simon Arnold (10. és 65.), Fodor Attila (19.), Simon Norbert (22., 63. és 72.), Csíki Balázs (24.), Sebestyén Csaba (38.), illetve György László (8.) és Tamás Hunor (51.). Tudósított: Karda Zoltán.