Hirdetés

Rangadót játszik a Sepsi OSK, az éllovast fogadja

Jó formában van a Sepsi OSK, legutóbbi két meccsén nyolc gólt szerzett
Fotó: Pinti Attila

2020. június 27., 14:40

A listavezető FC Viitorul együttesét fogadja a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 6. fordulójában. A szombaton este 8 órakor kezdődő mérkőzésen a táblázat első két helyezettje találkozik egymással, és a háromszékiek győzelmük esetén megszilárdíthatják helyüket a bajnoki rangsorban.

2020. június 27., 14:40

A piros-fehéreknek ebben a szezonban még nem sikerült legyőzniük Gheorghe Hagi csapatát, tavaly augusztusban hazai pályán egy 2–2-es döntetlent értek el, a novemberi visszavágón pedig a konstancai együttes igencsak elrontotta Leo Grozavu bemutatkozását, 4–1 arányú vereséget mértek az OSK-ra, de ehhez kellett Sebastian Colțescu játékvezető hathatós segítsége is.

Most viszont a szurkolók joggal reménykedhetnek a sikerben, hiszen a legutóbbi meccsükön is kirobbanó formában játszó szentgyörgyiek bebizonyították, hogy kiemelkedő teljesítményre is képesek.

A szombat esti rangadót megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője azonban óvatosságra intett, fontosnak tartja, hogy két lábbal a földön maradjanak, és a legnagyobb odafigyeléssel készüljenek a hátralevő mérkőzésekre. A szakember szerint a sűrű program próbára teszi a csapatot, de mind a bajnokságban, mind a Román Kupában igyekeznek helytállni.

Hirdetés

„Nincs időnk élvezni a sikereket, mert amilyen gyorsasággal következnek egymás után a mérkőzések, nagyon figyelmeseknek kell lennünk. Nem dőlhetünk hátra, a veszély még nem múlt el, mert láthatjuk, ha elveszítesz két mérkőzést, a riválisok pedig győznek, rögtön aknamezőre lépsz. Nehéz meccsre számítok, mert tudom, mit jelent a Viitorul. Esetükben már nemcsak egy fiatal csapatról beszélünk, hanem olyanról, amely sikeresen ötvözi a tapasztalatot a fiatalsággal, az edzőjüket pedig nem kell bemutatni, Hagi számomra is példakép.

Nehéz lesz tehát ellenük, főleg annak kontextusában, hogy háromnaponta pályára kell lépnünk, és felgyűlt a fáradtság is.

A keretünk sem túl népes, ezért nagyon át kell gondolnunk azt a stratégiát, amely nyerő tud lenni. Két meccsünk is jól sikerült, ezeken nyolc gólt lőttünk, de tudatában kell lennünk annak, hogy még nagyon sok van hátra. Két versenysorozatban is érdekeltek vagyunk, ami sok energiánkat felemészti. De most örülök annak, hogy a csapat jó formában van, és bízom abban, hogy ezen a vonalon folytatjuk” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A Jászvásár elleni kupameccset eltiltás miatt kihagyó Răzvan Tincu is úgy vélekedett, figyelembe véve az ellenfél játékát és eredményeit, nem lesz könnyű dolguk a Viitorul ellen. A piros-fehérek középhátvédje szerint legutóbbi két mérkőzésükön viszont ők is javuló formát mutattak, a győzelmek mellett sok gólt szereztek, és ez a szombati meccsre nézve is önbizalmat ad a csapatnak.

Kapcsolódó

A szombaton este 8 órakor kezdődő Sepsi OSK–FC Viitorul összecsapást az Andrei Antonie, Vlad Bârleanu, Adrian Vornicu bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

A következő idényt sem bízzák a véletlenre

Habár a bajnokság még javában zajlik, a Sepsi OSK vezetősége már a jövőre is gondol, és máris elindították a játékoskeretet megerősítésének folyamatát. Sajtóértesülések szerint a piros-fehérek már megszerezték Bogdan Mitrea játékjogát, akivel két évre szóló szerződést kötöttek. A 32 éves középhátvéd legutóbb a szlovák Spartak Trnava sorait erősítette, de megfordult a ciprusi AEL Limassol és Doxa Katokopias, valamint az olasz Ascoli csapatánál, a hazai bajnokságban pedig korábban a Jászvásári Poli, az FC Viitorul és az FCSB játékosa is volt.

Ugyanakkor kapusposzton is erősítés érkezik, szintén két évre kötelezte el magát az OSK-hoz Alexandru Greab. A 28 éves, 198 centiméter magas hálóőr eddigi pályafutása során a Besztercei Gloria, a Medgyesi Gaz Metan és a Concordia Chiajna mezét ölthette magára. A háromszéki klub a héten azt is bejelentette, hogy már nem tart igényt Hrvoje Barisic játékára, ezért a horvát védő távozott Sepsiszentgyörgyről.

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás, 6. forduló
2020. 06. 26., 17:00 Nagyszebeni Hermannstadt Academica Clinceni 0–1
2020. 06. 27., 15:30 Chindia Târgoviște Jászvásári Poli 0–2
2020. 06. 27., 20:00 Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK FC Viitorul 3–3
2020. 06. 28., 17:00 Bukaresti Dinamo FC Voluntari 0–1

Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alsóházi rájátszás
M GY D V GK P
1. FC Viitorul 14 6 5 3 25–17 43
2. Nagyszebeni Hermannstadt 12 6 4 2 18–14 35
3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 13 4 5 4 19–17 34
4. Academica Clinceni 14 7 0 7 14–21 32
5. FC Voluntari 14 6 3 5 16–12 31
6. Jászvásári Poli 14 5 4 5 17–17 30
7. Bukaresti Dinamo 9 2 2 5 8–11 25
8. Chindia Târgoviște 12 3 1 8 9–17 23

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Csúnyán befürödtek Erdélyben a 30 millió eurós akvaparktervvel

Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.

Krónika

Erdélyi repülőtér kapott engedélyt óriási „légikirálynők” fogadására

Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

Botlott Zágonban a listavezető, két mérkőzést elnapoltak a Kovászna megyeiben

Öt mérkőzéssel játszottak le a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában, kettőt későbbi időpontra halasztottak. Az éllovas Kovászna döntetlent ért el Zágonban.

Ketten már feljutottak, sok mindenről dönt a 3. Liga felsőházának utolsó játéknapja

Mindössze egy forduló maradt hátra a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásából, azonban a négy csoportból eddig csak két csapat biztosította be matematikailag is a feljutását a másodosztályba. Az utolsó játéknap rengeteg izgalmat tartogat.

A hajrában győzött az éllovas és üldözője is a Maros megyei 4. Ligában

Megdolgoztak a győzelemért az élcsapatok a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 22. fordulójában: az éllovas Marosvásárhelyi Academica Transilvania és az üldöző Szászrégeni Avântul is a hajrában tudott nyerni.

Agyagfalva nyerte a fordulatos rangadót, utolérte a szentsimoniakat

Gólgazdag és fordulatos mérkőzéseket hozott a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházi rájátszása: az Agyagfalvi Lendület hétgólos rangadón győzte le a Csíkszentsimont.

Kiütéssel lett a Szuperliga bajnoka az Universitatea Craiova

Több mint harminc év után ismét bajnok az Universitatea Craiova, miután vasárnap este kiütéses, 5–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Kolozsvári U ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának kilencedik fordulójában.

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Tovább tart az FK Csíkszereda női futballcsapatának gólínsége

Számos helyzetet kialakított és többször eltalálta a kapufát az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia ellen, mégis gól nélküli döntetlennel zárult a női Szuperliga felsőházi rájátszásának vasárnap délutáni mérkőzése.

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Emlékidézés Sepsi OSK-módra: kilenc éve először vált valóra a piros-fehér álom

Egy év kihagyás után térhet vissza a legjobbak közé a Sepsi OSK. A szentgyörgyi csapat története során másodszor jutott fel az élvonalba, a mostanihoz hasonlóan, 2017-ben is második helyről lépett szintet. Idézzük fel a kilenc évvel ezelőtti pillanatokat.

Fővárosi pontszerzéssel biztosan dobogós és európai kupainduló a Kolozsvári CFR

Gól nélküli döntetlent játszott a Bukaresti Dinamo vendégeként a Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának kilencedik fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!