Szombaton késő délután az FC Botoșani az Aradi UTA gárdáját látta vendégül a labdarúgó 1. Liga kilencedik fordulójában. A rangsor két szomszédos együttese nézett farkasszemet, a házigazdák az elmúlt játéknapon szerzett diadallal vetettek véget a nagyon hosszú, hat találkozója tartó nyeretlenségi sorozatuknak, míg az erdélyiek abban bíztak, hogy folytatják a jó szériájukat, zsinórban négy meccsen pontot szereztek.
A Bálint László által irányított vendégek bátran kezdtek, már a 4. percben előnyt szereztek, egy ellentámadásból zörgették meg a hálót. Az ellenlábast ez nem törte le, folyamatos nyomás alá helyezte a védelmet. Öt perc alatt fordította meg az állást az FC Botoșani, két büntetőt harcoltak ki, ezeket magabiztosa értékesítették, így a pihenőre már úgy mehettek, hogy 2–1-re vezettek.
Akárcsak az első felvonás elején, a második játékrész alighogy elkezdődött, ismét betalált az UTA, egy szabadrúgást jól tekertek középre, Erico fejjel volt eredményes, kiegyenlítettek az aradiak (2–2). Sokkal kiegyensúlyozottabb volt ez a félidő, ami összejött a hazaiaknak, az a vendégeknek is, azaz felálltak hátrányból, szabadrúgásból újból átvették a vezetést a 71. percben.
Az UTA a lefújásig megőrizte a minimális előnyt, 3–2-re nyert, így feljött az ötödik helyre a Sepsi OSK mellé.
Labdarúgó 1. Liga, 9. forduló:
FC Botoșani–Aradi UTA 2–3 (2–1),
gólszerzők: Keyta (28., büntetőből), Florescu (33., büntetőből), illetve Morar (4., 71.), Erico (48.).
Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.
Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.
Két autó karambolozott péntek délután Sóváradon, az ütközés következtében egyik autó felborult. A balesetben hárman sérültek meg.
Erdélyben készülnek Románia saját gyártású harci drónjai – jelentette be a bukaresti gazdasági minisztérium.
Bűnvádi feljelentést tett és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul Botond Nagy színházi rendező, aki a bukaresti I. L. Caragiale Nemzeti Színházban az Ilja próféta című, nagy port kavart előadást állította színpadra.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!