Rájátszást jelentő helyen az Aradi UTA

2020. október 31., 21:11

Korán előnyhöz jutott az erdélyi alakulat. Két büntetővel fordított az FC Botoșani, hogy aztán az aradiaknak is összejöjjön ez a bravúr a labdarúgó román élvonalban.

Bravúros játékot mutatott az aradi alakulat Fotó: Facebook/hermannstadt.fc

Szombaton késő délután az FC Botoșani az Aradi UTA gárdáját látta vendégül a labdarúgó 1. Liga kilencedik fordulójában. A rangsor két szomszédos együttese nézett farkasszemet, a házigazdák az elmúlt játéknapon szerzett diadallal vetettek véget a nagyon hosszú, hat találkozója tartó nyeretlenségi sorozatuknak, míg az erdélyiek abban bíztak, hogy folytatják a jó szériájukat, zsinórban négy meccsen pontot szereztek.

A Bálint László által irányított vendégek bátran kezdtek, már a 4. percben előnyt szereztek, egy ellentámadásból zörgették meg a hálót. Az ellenlábast ez nem törte le, folyamatos nyomás alá helyezte a védelmet. Öt perc alatt fordította meg az állást az FC Botoșani, két büntetőt harcoltak ki, ezeket magabiztosa értékesítették, így a pihenőre már úgy mehettek, hogy 2–1-re vezettek.

Akárcsak az első felvonás elején, a második játékrész alighogy elkezdődött, ismét betalált az UTA, egy szabadrúgást jól tekertek középre, Erico fejjel volt eredményes, kiegyenlítettek az aradiak (2–2). Sokkal kiegyensúlyozottabb volt ez a félidő, ami összejött a hazaiaknak, az a vendégeknek is, azaz felálltak hátrányból, szabadrúgásból újból átvették a vezetést a 71. percben.

Az UTA a lefújásig megőrizte a minimális előnyt, 3–2-re nyert, így feljött az ötödik helyre a Sepsi OSK mellé.

Labdarúgó 1. Liga, 9. forduló:

FC Botoșani–Aradi UTA 2–3 (2–1),
gólszerzők: Keyta (28., büntetőből), Florescu (33., büntetőből), illetve Morar (4., 71.), Erico (48.).