A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságának 2022. május 18-án elfogadott határozata lehetővé teszi, hogy az idei Román Kupa sorozatának rájátszásos szakaszában 32 klub szerepeljen. Ebből 24 az előző fordulóból kvalifikálta magát, míg 8 együttes helye már biztos.
Az előző élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 3-6. helyén végzett csapatai, valamint az osztályozón győztes és az élvonalba feljutott együttesek már ott vannak a rájátszásban.
Az A kalapban található együtteseket előbb összesorsolják a B-ben helyet kapott csapatokkal (8 mérkőzés), majd a B kalapban fennmaradó 16 csapatot is összepárosítják (újabb 8 mérkőzés).
Amennyiben bármelyik játékos vagy edző eltiltásban részesül a Román Kupában, köteles lesz ezt letölteni a következő tétmeccsen. Abban az esetben, ha egy csapat esti mérkőzését közvetíteni szeretné a tévé és nincs megfelelő világítás, akkor a legközelebbi településen lévő olyan stadionban rendezik meg az összecsapást, ahol minden feltétel adott.
Amennyiben a rendes játékidő alatt döntetlent érnek el a felek, akkor hosszabbítás következik, majd szükség esetén büntetők.
A Román Kupa rájátszásának mérkőzéseit szeptember 28-án, 16 óra 30 perctől rendezik, kivéve azokat a meccseket, amelyeket közvetíti a tévé, azok menetrendjét később határozzák meg és közlik az FRF honlapján.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
Negyedszer hódította el az Udvarhely körzetisek hagyományos teremtornájának trófeáját Lövéte együttese. A városi sportcsarnokban hétvégén rendezett 27. kiírás döntőjében egyetlen góllal győzte le Csekefalvát.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket – mondta a Tisza Párt elnöke vasárnap Budapesten, a Hungexpo területén tartott évértékelő beszédében.
A Plaha című tíz részes tévésorozat a szó metaforikus értelmében hidegre teszi közönségét. Pontosan úgy, ahogy a moldovai (vagy román, emlékezzünk csak Sorin Ovidiu Vîntura és társaira) maffiaállam konkrétan hidegre tette az ország népét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!