Szerdán késő délután semleges helyszínen, Szovátán és Marosvásárhelyen mérkőzött meg egymással a csoportkörből továbbjutott négy csapat.
A szovátai mérkőzésen meglepetés született, a bajnokság megnyerésére nagy esélyes Marosvásárhelyi SE a hosszabbításban alulmaradt a Marosszentgyörgyi Kinderrel szemben, amely
kettős emberhátrányban is gólt szerzett szabadrúgásból, és 2–1-es győzelmével kiharcolta a döntőbe jutást.
A Marosvásárhelyen lejátszott Radnóti SK–Marosoroszfalu párharcban az utolsó negyedórában dőlt el a továbbjutás, amikor a radnótiak kétszer voltak eredményesek, és végül 3–1-re nyertek.
A Marosszentgyörgyi Kinder és a Radnóti SK döntőjét ugyancsak semleges pályán, szombaton 11 órától Gernyeszegen rendezik. A győztes képviselheti majd Maros megyét a 3. Ligába jutásért kiírt osztályozón.
Labdarúgás, Maros megyei 4. Liga, elődöntők:
Marosvásárhelyi SE–Marosszentgyörgyi Kinder 1–2 (0–1), hosszabbítás után.
Radnóti SK–Marosoroszfalu 3–1 (1–0).
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!