Radnót megvédte címét, Bardoccal csatázik a 3. Ligáért

Horváth Bálint Ottó 2024. június 09., 12:23 utolsó módosítás: 2024. június 09., 13:45

Döntővel felérő összecsapáson dőlt a bajnoki cím sorsa a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjában: a Radnóti SK kategorikusan legyőzte Marosszentkirály-Náznánfalva csapatát, ezzel idén is megnyerte a bajnokságot, és készülhet az osztályozóra.

A Radnóti SK sorozatban másodszor nyerte meg a Maros megyei 4. Ligát Fotó: Facebook/CS Iernut

A felsőházi rájátszás szombati zárófordulójában lejátszott mérkőzésen a címvédő Radnót saját közönsége előtt győzelmi kényszerben lépett pályára, hiszen egy pontos hátrányban volt az éllovas Marosszentkirály-Náznánfalva mögött, amelynek egy döntetlen is elegendő lett volna a trófea elhódításához.

Nagyszerűen kezdtek a radnótiak, akik az első negyedóra végén Fekete István találatával vezetést szereztek, majd a 28. percben megduplázták előnyüket, így a szünetben 2–0 volt az eredmény. A folytatásban gyors gólváltás következett, a házigazda hárommal elhúzott, de a vendégek hamar szépítettek. A végéig már csak egy találat esett, ezt a 80. percben Kovács Tihamér lőtte, ezzel Radnót 4–1-re diadalmaskodott.

A Radnóti SK megvédte címét, sorozatban másodszor nyerte meg a Maros megyei 4. Ligát, és készülhet a harmadosztályba jutásért kiírt osztályozóra, ahol Kovászna megye bajnoka, a Bardoci Prima lesz az ellenfele, amely már korábban, négy fordulóval a szezon vége előtt bebiztosította az elsőségét.

A két székelyföldi megye párharcában az első mérkőzést június 16-án, vasárnap 18 órától Radnóton rendezik, a feljutó együttes kiléte pedig egy héttel később, 23-án, ugyancsak vasárnap, ám ezúttal 17.30-tól a bardoci visszavágón dől el.

Dicsőszentmártoni csapat nyerte az alsóházat

Befejeződött a küzdelem a Maros megyei pontvadászat alsóházi rájátszásában is, ahol ezen a héten két fordulót rendeztek. A listavezető Nyárádszereda hét közben nagy meglepetésre hazai pályán kikapott az utolsó Segesvártól, ez pedig az első helyébe került, hiszen utána hiába nyerte meg a búzásbesenyői meccsét, semmire sem ment vele, ráadásul még a harmadik helyre is lecsúszott.

A vetélytársai ugyanis nem hibáztak, a Dicsőszentmártoni A&A Grup és Marosoroszfalu egyaránt két győzelemmel zárt.

A két csapat pontegyenlőséggel végzett az első és a második helyen, ám mivel a play-out második fordulójában az egymás elleni mérkőzésükön a dicsőszentmártoniak 2–0-ra jobbnak bizonyultak, ők nyerték meg az alsóházat.