PSK: második mérkőzésükön is kikaptak az FK Csíkszereda fiataljai

Dobos László 2021. július 27., 21:46

Nagyot küzdött, de végül újabb négygólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda korosztályos labdarúgócsapata Felcsúton, a 14. Puskás-Suzuki Kupán. A székelyföldiek az eszékiektől elszenvedett hétfői 4–0 után kedden este a rendező Puskás Akadémia együttestől kaptak ki 5–1-re.

A felcsúti tornán a székelyföldi csapat célja a tapasztalatszerzés Fotó: Forrás: PFLA

A világ egyik legrangosabb, U17-es korosztályú csapatok számára kiírt tornán a mérkőzések 2x30 percesek. A nyolccsapatos tornán az A csoportban a koronavírusos megbetegedések miatt visszalépő Panathinaikosz helyére meghívott horvátországi NK Osijek (Eszék), az FK Csíkszereda, az FC Bayern München és a házigazda Puskás Akadémia kapott besorolást, a B jelű kvartettben pedig a legutóbbi győztes brazil Flamengo, a portugál Sporting Lisboa, a belga Genk és a Budapest Honvéd szerepel.

A második fordulóban, kedden késő délután a csíkiak a Puskás Akadémiával találkoztak. A házigazda első góljára a csíkiak részéről Orbán Milán válaszolt, ám még a szünet előtt ismét előnyt szerzett a Puskás Akadémia. A második félidőben az ellenfél akarata érvényesült a pályán, újabb három gólt szerzett, végül 5–1-re nyerte a meccset.

Az FK csütörtökön 12 órától a Bayern München utánpótlásával találkozik.

Puskás-Suzuki Kupa, 2. forduló, A csoport:
Puskás Akadémia – FK Csíkszereda 5–1 (2–1).
Gólszerzők: Jevgenyij Kicsun (10. perc), Bakti Balázs (31.), Kocsis Dominik (43.), Kiss Norbert (51. és 59.), illetve Orbán Milán (21.).
PFLA: Pécsi – Koch, Farkas (Vajda, 50.), Babós, Bányai (Korodi, 50.), Kiss, Kocsis, Kicsun (Dusinszki, 48.), Bakti (Major, 45.), Szabó, Gruber (Sárközi, 50.)
FK Csíkszereda: Lukács – Precup (Colceriu, 40.), Simon, Bârsan, Boni (Bóné, 40.), Orbán (Tamás, 50.), Sebestyén, Biró, Elsawy, Csedő, Kecskés (Balogh, 50.).

A csoport korábbi eredményei: Bayern München–Puskás Akadémia FC 0–2 és NK Osijek–FC Csíkszereda 4–0.

A B jelű csoportban az első három találkozó döntetlennel zárult, az eredmények: CR Flamengo–Budapest Honvéd 0–0, Budapest Honvéd–Sporting CP 0–0 és CR Flamemgo–KRC Genk 3–3.

Az első fordulóban, hétfőn Eszék csapatától 4–0-ra kaptak ki a csíki fiatalok.

A további program

Szerdán: 15 órától CR Flamengo–Sporting CP, 16.45-től Budapest Honvéd–KRC Genk és 18.30-tól Bayern München–Panathinaikosz.
Csütörtökön: 12 órától Bayern München–FK Csíkszereda, 14.45-től Sporting CP–KRC Genk és 16.30-tól Puskás Akadémia–Panathinaikosz