Bő kerettel, több próbajátékra érkezett labdarúgóval kezdte meg felkészülését az őszi idényre a román 2. Liga újonca, az FK Csíkszereda. Több mint 30 labdarúgó vett részt a hétfői és a keddi edzéseken,
többen közülük próbajátékra érkeztek.
Igazoltan hiányzik Hodgyai László, aki nászúton van és csak jövő héten csatlakozik a kerethez. A saját nevelésű ifjúsági játékosok közül többen még vakáción vannak, ők is a jövő héten állnak munkába.
Próbajátékra érkezett a brit Romaric Logon csatár, aki
az előző idényben Székelyudvarhelyen játszott,
továbbá Todor Nikolovski középpályás a macedón első ligából, Kálmán Szilárd szélső, aki legutóbb Pécsen volt, Rétyi Tamás hátvéd a Ceglédtől, Dorogról a balhátvéd Fodor Ákos, Kudzsirról Lang Loránd középhátvéd, Székely Krisztián szélső pedig Tasnádról.
Két év után visszatért Csíkszeredába Csonka Bonifác középhátvéd, aki Csákváron játszott.
Szintén próbajátékra jött Marius Telcean jobbhátvéd, aki legutóbb Spanyolországban, a L’Albi csapatában futballozott.
Valentin Suciu vezetőedző elmondta, hogy a következő napokban további próbajátékosok érkeznek az FK Csíkszeredához.
A távozók között van Soufiane Jebari, aki hazatért Spanyolországba,
illetve Györgyi Arthur, aki Debrecenben folytatja pályafutását. Távozik Papp Zsombor kapus is, akinek lejárt a szerződése.
Az FK Csíkszereda U19-es csapatának két meghatározó játékosa is külföldi próbajátékra utazott, Antal Barna a szerb elsőosztályú TSC Topolya csapatához, Solymosy Lehel pedig Komáromba.
Június 30-áig Csíkszeredában készülnek az FK labdarúgói, július elsején pedig felköltöznek a biatlonisták egyik romániai fellegvárába, a Brassó megyei Cheile Grădiștei-re. Suciu szerint nem könnyű megfelelő edzőpartnereket találni a felkészülési mérkőzésekre.
Az már biztos, hogy az FK Csíkszereda Szent László napján, június 27-én Brassóban az 1. Liga bronzérmese, az Európa Ligában is érdekelt
FC Viitorul ellen játszik majd felkészülési mérkőzést.
A román labdarúgó 2. Liga új idénye augusztus 3-án kezdődik, a fordulók menetrendjét július második felében alakítja ki a Román Labdarúgó-szövetség.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!