Potyogtak a gólok a hidegben az FK Csíkszereda–SZFC focimeccsen

Dobos László 2022. január 26., 16:05

Gólokban gazdag felkészülési mérkőzést játszott szerda kora délután Csíkszeredában a 2. ligás FK és a 3. Liga 5. csoportjának éllovasa, a Székelyudvarhelyi FC. A műgyepes pályán megrendezett találkozón a rutin döntött.

Nyílt futball játszott a két együttes. A játék kép alapján akár döntetlennel is zárulhatott volna  a találkozó. Fotó: Veres Nándor

Fagyos időben, –7 C fokos hidegben, időnként eleredő havazóban játszott felkészülési mérkőzést Hargita megye két legjobb futballcsapata a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pályán.

Az első félórában többet támadó csíkiak kétszer is büntetőhöz jutottak, az elsőt Petre Ivanovici, a másodikat pedig Apró Claudiu értékesítette, közben a másik kapunál Simó Csongor jobb oldalról, éles szögből szép gólt lőtt a hosszú felsőbe (2–1).

Fotó: Veres Nándor

Szünet előtt egy tetszetős találattal növelte előnyét az FK Csíkszereda: az új örmény csatár, Sargis Metoyan kapott labdát mintegy 12 méterre az SZFC kapujától, majd fordulásból a hosszú alsóba bombázta (3–1).

A második félidő elején ismét szépített a vendégcsapat: egy baloldali gyors támadást Botorok János fejezett be góllal (3–2). A végeredményt Kovács Lóránt állította be a 80. percben: a sokat futó középpályás mintegy 30 méterre az udvarhelyi kaputól labdát lopott a védőktől, majd a kapuig sprintelve legyőzte Bodea kapust (4–2).

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi FC 4–2 (3–1).

Gólszerzők: Petre Ivanovici (9., büntetőből), Apró Claudiu (23., büntetőből), Sargis Metoyan (43.) és Kovács Lóránt (80.), illetve Simó Csongor (30.) és Botortok János (55.).
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Gyenge – Csiszer, Gergely, Apró, Marrone, Bara, Rodrigo, Szondi, Ivanovics, Schieb, Sargis. A csíki csapat szünet után: Moga – Tajti, Berkeczi, Kelemen, Vita, Csürös, Dzsebari, Kovács, Gál-Andrezly, Jelena, Bujdosó. Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodoedző: Bajkó Barna.
A Székelyudvarhelyi FC kezdőcsapata: Albert – Baga, Merdariu, Mitra, Simó, Savin, Bálint, Petra, Antal, Pop, Nisipeanu. Az SZFC a második félidőben: Bodea – Barta, Mitra, Tankó, Marucza, Bálint, Guta, Antal, Petra, Botorok, Pop. Játszott még: Rácz, Lázár, Simó és Savin. Vezetőedző: Mihai Ianc. Másodedző: Mitra Szilárd.

A lefújást követően a két vezetőedző értékelt.

„Elérte célját a felkészülési mérkőzés. Jó dolog, hogy négy gólt rúgtunk, és még voltak helyzeteink, amelyek nem mentek be. Aggasztó viszont, hogy kaptunk két gólt. Nem szabadna. Az U19 ellen is kaptunk, most is kaptunk. De vegyük úgy, hogy a felkészülés elején járunk.
Taktikailag még sokat kell dolgozzunk, az új játékosok még nem illeszkedtek be úgy, ahogy én szeretném. De az idő nem sürget, és valahol normális is, hogy nem találják még eléggé egymást a pályán.
Pénteken utazunk Törökországba, edzőtáborba, ahol reméljük, hogy jobb időt kapunk, minőségi pályákon tudunk majd edzeni, és kemény ellenfelekkel gyakorolhatunk. A ma pályára lépők mellett még van 8–10 játékos a keretben, rájuk is számítunk” – Valentin Suciu, FK Csíkszereda.

„Hat edzés után az év első felkészülési mérkőzése volt számunkra. Kedden nem is tudtunk edzeni, annyira hideg volt Székelyudvarhelyen. Viccelődve meg is jegyeztem, hogy Csíkban nyár van Udvarhelyhez képest.
Elégedett vagyok a meccsel, nyílt játék volt, mindkét csapat támadó szellemben játszott. A különbséget a játékritmus és tapasztalat tette, az FK előrébb áll a felkészülésben. Látszott, hogy a 2. ligás játékosok érettebbek, de mi is számos gólszerzési lehetőséget kialakítottunk.
A keretünk nagyjából összeállt, talán rövid időn belül még egy-két minőségi játékossal bővül. Egy hét múlva egy újabb második ligás csapattal, a Brassói FC-vel szeretnénk felkészülési meccset játszani, szintén Csíkszeredában.
A bajnokság számunkra hét hét múlva kezdődik, van időnk kellőképpen felkészülni” – Mihai Ianc, SZFC.