Az FK Csíkszereda–Pandurii Tg. Jiu mérkőzést még október végén kellett volna lejátszaniuk a feleknek, ám a találkozót megelőzően a vendégek teljes kerete karanténba került, miután a zsilvásárhelyi csapatból egy játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje, a Gorj megyei Közegészségügyi Hivatal pedig nem adott engedélyt az utazásra.
A 2. Liga alapszakaszának 10. fordulójából korábban egy másik mérkőzést is elnapoltak, a Resicai CSM-nél kialakult gócpont miatt a bánságiak Concordia Chiajna elleni hazai mérkőzését ugyancsak szerdán pótolják.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője nagyon nehéz mérkőzésre számít. „Azt, hogy az ellenfelünk utolsó a táblázaton, nem kell számításba venni. A Pandurii mérkőzésről mérkőzésre jobban játszik, rendre szoros vereségeket szenved.
Két labdarúgóra nem tudunk számítani, Savin sárga lapok miatti eltiltását tölti, míg Marrone kisebb sérüléssel bajlódik, a játékát pedig nem akarjuk erőltetni. Szondy felépülőben van, de az ifiknél fog játszani, hogy formába lendüljön” – összegzett Suciu.
A szerdán 14 órától kezdődő párharcot élőben közvetíti az Erdély Tv, de az FK Youtube-csatornáján és Facebook-oldalán lehet követni.
Labdarúgó 2. Liga, 10. forduló – pótolt mérkőzések
szerdán 14 órától:
FK Csíkszereda–Pandurii Lignitul Tg. Jiu,
Resicabányai CSM–Concordia Chiajna;
november 19-én: FC Rapid–Kolozsvári U.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!