Hirdetés

Pontot szerzett a Turris otthonában az FK Csíkszereda

Archív
Fotó: Pinti Attila

2020. november 07., 12:56

Gól nélküli döntetlent játszott a Turris Turnu Măgurele vendégeként szombaton délben az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában.

2020. november 07., 12:56

Kiegyensúlyozott, nyílt játékot hozott az első félidő az Olt folyó dunai torkolatához közeli városban megrendezett találkozón, ahol mindkét csapat egész végig a játékkal foglalkozott.

A hazai csapat a 6. percben a kapuba juttatta a labdát, de a játékvezetők les miatt érvénytelenítették a találatot. A 12. percben a csíki Apró távoli lövése kevéssel kerülte el a jobb kapufa tövét, egy perccel később pedig a másik kapunál a házigazdák hagytak ki nagy gólhelyzetet, Haită mintegy 14 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

A 33. percben Csürös előtt mentett a házigazdák kapusa, a következő percben pedig a házigazdák újabb helyzetet hagytak ki, újra Haită lőtt mellé. A 41. percben a vendégektől Bauza szerzett labdát, kapu felé tört, de csak szabálytalanul tudták megállítani. A 20 méterről megítélt szabadrúgást ugyanő kevéssel kapu mellé lőtte.

Hirdetés

Jobban kezdte a második félidőt a hazai csapat,

a 48. percben 11-est harcolt ki, Csürös büntetőterületen belüli szerelését szabálytalannak ítélte a játékvezető, de Voicu kapu fölé rúgta a büntetőt.

Az 55. percben Csürös előtt adódott gólszerzési lehetőség, de közeli lövése kevéssel mellé ment. A folytatásban nagy harc folyt a középpályán, tiszta gólhelyzetek azonban a hátramaradt percekben nem alakultak ki, a vendégektől Botorok lövése, a hazaiaktól pedig Cioinac próbálkozásai szálltak kapu mellé.

A csíkszeredai együttes egymás után a második idegenbeli találkozóján ért el pozitív eredményt, hiszen két héttel ezelőtt 1–0-ra nyerni tudott a Gloria Buzău otthonában.

Az FK-ra két hazai mérkőzés vár, szerdán a Pandurii Lignitul Târgu Jiu együttesét fogadja elmaradt meccsen, majd jövő szombaton a Concordia Chiajna gárdája érkezik Székelyföldre.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 11. forduló:
Turris Oltul Turnu Măgurele–FK Csíkszereda 0–0.
Turris Oltul: Păun – Sălcianu, Buleică (Bărboianu, 46.), Haită, Niță, Nicola, Pană, Pîrvulescu, Voicu (Damașcan, 62.), Mihai (Cioinac, 81.), Blănaru. Vezetőedző: Erik Lincar.
FK Csíkszereda: Ribászki – Palmeș, Kelemen, Apró, Marrone, Csürös, Eder Gonzalez (Jebari, 83.), Savin, Botorok (Baga, 92.), Bauza (Schieb, 65.), Mészáros (Heberkon, 46.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Játékvezetők: Vlad Baban (Iaşi), Cosmin Bojan (Marosvásárhely) és Ștefan Dumitrache (Palanca, Prahova).

További eredmények:
Petrolul Ploiești–Bukaresti Rapid 2–0,
Bukaresti Metaloglobus–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1–2,
Pandurii Lignitul Târgu Jiu–Dunărea Călărași 1–2,
Concordia Chiajna–Temesvári Ripensia 0–1,
CS Mioveni–Resicabányai CSM 1–0,
Temesvári ASU Poli–U Craiova 1948 0–0.

A Kolozsvári U–Konstancai Farul, a Gloria Buzău–Lénárdfalvi SK és az Unirea Slobozia–CSM Slatina mérkőzéseket elhalasztották, a Bákói Aerostar pedig szabadnapos volt.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

Székelyhon

Május eleji robbantások a parajdi sóbánya felszínén: a Salrom tisztázta a történteket

„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.

`
Krónika

„Nézzen a szemembe!” Felcsaptak az indulatok az Országgyűlésben a külhoni magyarok szavazata kapcsán

A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.

Krónika

„Vagy a régi bánya indul újra, vagy újat nyitunk”. Parajd polgármestere a katasztrófa sújtotta település jövőjéről

Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Egymás után játszanak – a Sepsi OSK és az ASA párharcát is közvetítik a sportcsatornák

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.

„Szégyen volt, amit láttunk” – kikelt magából a Marosvásárhelyi ASA edzője

A mérkőzés legvégén kapott góllal szenvedett vereséget Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA, a találat lesgyanús helyzetből született. Eusebiu Tudor vezetőedző kifogásolta a bíráskodást, meglátása szerint csapatát egyértelműen megfosztották a döntetlentől.

A legvégén bukta el a pontszerzést Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban hátrányba került, majd egyenlíteni tudott, de az utolsó percben kapott góllal 2–1-re alulmaradt a Marosvásárhelyi ASA a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

„Négy meccs, négy döntő” – mentálisan erős kell legyen a Sepsi OSK

Négy sorsdöntő megmérettetése maradt hátra a Sepsi OSK-nak a labdarúgó 2. Liga alapszakaszából. Ovidiu Burcă legénysége szombaton délben a Bukaresti Dinamo SK vendége lesz, a háromszéki csapat egyértelműen a három pontért utazik Bufteára.

Számolgatnak: legalább hat pontra van szüksége az ASA-nak a felsőházi rájátszáshoz

Egyik közvetlen vetélytársa, a Nagyváradi Bihar FC otthonában játssza idei első bajnoki mérkőzését a Marosvásárhelyi ASA, amelynek eltökélt célja, hogy bejusson a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásába.

Nem a tévében, de otthonról nézhetjük a Sepsi OSK idei első bajnokiját

A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.

Öldöklő harc, rekordszámú légiós és csődközeli klubok a 2. Ligában

Hosszú szünet után folytatódik a labdarúgó 2. Liga: négy forduló maradt hátra az alapszakaszból, a play-offért öldöklő harc zajlik, miközben több klub pénzügyi gondokkal küzd, a kiesőjelölt pedig Câmpulung Muscel tíz légióst igazolt a télen.

Képernyőn a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA idei első bajnokija

Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!