Pontot sem szerzett Albániában a magyar labdarúgó-válogatott

Székely Sport , MTI 2021. szeptember 05., 21:06 utolsó módosítás: 2021. szeptember 06., 00:11

Második vereségét is elszenvedte világbajnoki selejtezőcsoportjában a magyar labdarúgó-válogatott: Anglia után Albánia nemzeti csapata is legyőzte Marco Rossi együttesét az I-jelű hatosban.

Távol került a 2022-es katari vb-től a magyar válogatott Fotó: MLSZ/Facebook

Az albánok kezdték jobban a találkozót, mégis a 18. percben kis híján vezetést szerzett a magyar csapat, de Kleinheisler közeli lövését hárította a hazaiak kapusa.

A vendéglátók a folytatásban is veszélyesebben futballoztak, a 34. percben pedig egy elképesztő lehetőség maradt ki Kumbulla révén, a védő egy szöglet után két méterről nem tudta bevenni a kaput.

Gulácsi a második félidőben nem tudta folytatni a játékot, miután az első játékrészben összeütközött Balajjal, aki eltalálta a magyar kapus fejét.

A második játékrész is albán helyzettel indult, de Dibusz jól zárta a szöget. A Ferencváros kapusának a 72. percben már valóban be kellett avatkoznia egy újabb albán lehetőségnél, a hajrában pedig Orbán "sárgázta ki" magát az Andorra elleni összecsapásról.

A magyar válogatott a 86. percben alakított ki először helyzetet a második félidőben, de Szoboszlainak kiszorított szögből nem sok esélye volt a gólszerzésre.

A 87. percben a csereként beállt Broja megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik innentől kezdve már nem is engedték ki a kezükből a sikert.

Ez volt a két csapat hetedik egymás elleni mérkőzése, az albánok először szereztek gólt és első alkalommal diadalmaskodtak. Marco Rossi együttese szerdán Andorrát fogadja vb-selejtezőn.

Labdarúgó világbajnoki selejtező, I-csoport, 5. forduló
Albánia–Magyarország 1–0 (0–0)
Elbasan Aréna
Gólszerző: Broja (87.)
Albánia: Etrit Berisha – Albi Doka, Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Marash Kumbulla – Amir Abrashi (Endri Cekici, 68.), Klaus Gjasula, Lorenc Trashi (Odise Roshi, a szünetben) – Myrto Uzuni, Bekim Balaj (Armando Broja, 78.), Nedim Bajrami (Qazim Laci, 63.). Szövetségi kapitány: Edoardo Reja
Magyarország: Gulácsi Péter (Dibusz Dénes, a szünetben) – Botka Endre (Varga Roland, 88.), Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila, Fiola Attila – Nagy Ádám, Kleinheisler László, Gazdag Dániel (Sallói Dániel, 67.) – Szoboszlai Dominik, Sallai Roland (Hahn János, 89.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Vezette: Danny Makkelie (holland)

A csoport másik mérkőzésein:

Anglia–Andorra 4–0 (1–0)
Gól: Lingard (18., 78.), Kane (72., büntetőből), Saka (85.)

San Marino–Lengyelország 1–7 (0–4)
Gól: Nanni (48.), ill. Lewandowski (5., 21.), Swiderski (16.), Linetty (44.), Buksa (67., 90+2., 90+4.)