Pontot mentett Craiován a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2022. július 15., 23:45 utolsó módosítás: 2022. július 16., 10:47

Döntetlennel kezdte menetelését a labdarúgó Szuperligában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, az első forduló pénteki játéknapján kétgólos hátrányból felállva 2–2-re végzett az Universitatea Craiova otthonában.

Helyzetekben gazdag mérkőzést játszottak Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Az elmúlt szezonban Román Kupát és Szuperkupát nyert háromszéki együttes a bajnokságban bronzérmes oltyánok vendégeként mutatkozott be az új bajnoki szezonban, amely ellen veretlen volt az előző idényben, egy döntetlen mellett három győzelmet szerzett.

A mérkőzés első nagy gólhelyzete rögtön az 5. percben a Sepsi OSK előtt adódott, Ninaj pontos kiugratása után Ion Gheorghe lőtt kapura, Pigliacelli mentett. Hamar érkezett a válasz a hazaiak részéről, előbb szöglet után Roguljic fejese, majd Baiaram távoli próbálkozása szállt fölé.

A folytatásban kisebb mezőnyfölényben játszott az Universitatea, és ez kifizetődött, a 29. percben Andrei Ivan beadását a sérült Roguljic helyére becserélt Gustavo senkitől sem zavartatva fejelte a hálóba.

A félidő végéhez közeledve Koljic megduplázhatta volna a hazai előnyt, de Niczuly megakadályozta a gólszerzésben. Az ezt követő ellentámadásnál Păun közel volt az egyenlítéshez, azonban nem találta el jól a labdát. A szünet előtti utolsó lehetőséget Ion Gheorghe jegyezte, távoli kísérletét védte a craiovaiak olasz kapusa.

Fordulás után támadásba lendültek a Sepsi OSK játékosai, Golofca lőtte rá távolról, Pigliacelli azonban ismét a helyén volt. A gyors egyenlítés nem jött össze, majd Ștefănescu labdavesztését követően a Craiova gyors támadást indított, amely végén újra Gustavo volt eredményes.

A vendégek nem adták fel, és igyekezetüknek meglett az eredménye, húsz perccel a vége előtt Dimitrov beadásából a kevéssel azelőtt beállt Damașcan szépített.

A hajrára nyomás alá helyezte a hazai kaput a Sepsi OSK, és a 87. percben kiegyenlített, Nicolae Păun úgy talált be, hogy Mateiu csúnyán rácsúszott a lábára. Emiatt az Universitatea játékosa meg is kapta a megérdemelt piros lapját, miután a videóbíró segítségével visszanézték az esetet.

A hátralévő időben emberelőnyben tovább hajtott a Sepsi OSK, és mindhárom pontot megszerezhette volna, a legutolsó pillanatban Ispas lábában volt a győzelem, Pigliacelli azonban bravúrral megmentette csapatának a döntetlent.

A Sepsi OSK számára következik a szlovén Olimpia Ljubljana elleni csütörtökön 21 órától kezdődő hazai összecsapás a Konferencia Liga második selejtezőkörében, majd július 24-én, vasárnap szokatlan időpontban 12 órától az FC Argeșt fogadják a második bajnoki fordulóban.