Hirdetés

Pontot mentett a Sepsi OSK, a győzelem elmaradt

A szünet utáni cserék felrázták a hazai csapatot, de a győztes gólt nem tudták megszerezni a Chindia ellen. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Kétgólos hátrányból kellett felálljon hazai pályán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amelynek azután bőven volt ideje a győzelem megszerzésére. Ez viszont nem jött össze, így az alapszakasz végén nagyot kell küzdenie a felsőházi rájátszásba jutásért.

A remek formában lévő Chindia Târgoviște csapatát fogadta hétfőn késő délután a hatodik helyen álló Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 25. fordulójában.

Hirdetés

Nem kellett sokat várni az első lehetőségekre, a mérkőzés elején mindkét kapu veszélyben forgott. A vendégektől Daniel Popa a tizenhatoson kívülről próbálkozott, lövése kevéssel tévesztett célt, majd Safranko fejese a felső kapufán csattant, a kipattanó pedig Rondon elé került, de az ismétlés erőtlen volt. A venezuelai támadó a 18. percben újra helyzetbe került, a befejezése ezúttal is gyengére sikeredett.

Ez pedig hamar megbosszulta magát, labdaszerzés után a Chindia gyorsan végigvitte a támadást, Neguț beadásánál Niczuly rosszul jött ki a kapujából és Cooper a hálóba fejelt.

Hiába uralta a játékot a Sepsi OSK, hiányzott az átütő erő a támadásaikból, a szünethez közeledve Rondon harmadszor is rontott a kapu előtt. Az egyenlítés helyett a vendégcsapat a 44. percben megduplázta az előnyét, szabadrúgás után rosszul szabadítottak fel a hazaiak, Ahmatov távolról kapásból védhetetlenül kilőtte a hosszú alsó sarkot.

A Sepsi OSK viszont még a pihenő előtt szépített, a Chindia védői nem tudtak felszabadítani, Rondon pedig ezúttal már nem hibázott, Aganovic passzát váltotta gólra.

Videó: Orange Sport

A szünetben két cserét hajtott végre a házigazdák szakvezetése, és az egyik friss ember, Ștefănescu hamar veszélyeztetett, távoli lökete kevéssel kerülte el a kaput. Egyértelmű mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, és

az 56. percben szöglet utáni kavarodásnál Safranko talált be és kiegyenlített.

Kevéssel ezután ellentámadás végén Popa újra a Chindiát hozhatta volna előnybe, Niczuly azonban bravúrral védett. Váratlanul megtört a sepsiszentgyörgyiek lendülete, veszélyesebbek voltak a vendégek, Dulca távoli kísérleténél újra a hazai kapusnak kellett védenie, de Celea is közel járt a vezetés visszaszerzéséhez.

A hajrában küzdöttek a győztes gólért a hazai játékosok, de helyzetig sokáig nem jutottak el.

Aztán a hosszabbításban mind a két csapat megnyerhette volna a meccset,

Sergiu Buș helyzeténél Niczuly is nagyot mentett, túloldalt pedig Ștefănescu lábában volt a győzelem, de kihagyta a ziccert, majd az ezt követő szögletnél Ispas távoli lövését Căbuz kitornászta.

A fordulatos és helyzetekben gazdag találkozó 2–2-es döntetlennel ért véget, így a Chindia továbbra is veretlen, a Sepsi OSK pedig még nyeretlen ebben az évben, és nem tudta megerősíteni a hatodik helyet.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 25. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chindia Târgoviște 2–2 (1–2).

Gólszerzők: Rondon (45+3.), Safranko (56.), illetve Cooper (20.), Ahmatov (44.).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Ispas – Junior (Papa, 62.), Aganovic – Gheorghe (Ștefănescu, 46.), Matei (Achahbar, 46.), Rondon (Tudorie, 76.) – Safranko. Edző: Cristiano Bergodi.
Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor, Ioniță (Orozco, 76.) – Vorobjovas, Dulca – Neguț (Chamed, 86.), Ahmatov (Perianu, 60.), Popa – Cooper (Buș, 76.). Edző: Anton Petrea.
Vezette: Sebastian Colțescu.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 25. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
25
15
7
3
47-25
52
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
25
16
2
7
38-22
50
3
FCSB FCSB
25
14
5
6
42-29
47
4
Bukaresti Rapid Rapid
25
13
6
6
35-22
45
5
Universitatea Craiova U Craiova
25
13
5
7
32-24
44
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
25
10
7
8
41-23
37
7
Petrolul Ploiești Petrolul
25
10
3
12
24-32
33
8
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
25
8
6
11
29-29
30
9
FC Botoșani Botoșani
25
7
9
9
26-37
30
10
Chindia Târgoviște Chindia
25
7
8
10
29-35
29
11
FC Voluntari Voluntari
25
6
8
11
22-29
26
12
FC Argeș Pitești FC Argeș
25
6
8
11
19-34
26
13
FC Hermannstadt Hermannstadt
25
9
7
9
27-26
25
14
Kolozsvári U Kolozsvári U
25
5
9
11
18-31
24
15
Aradi UTA UTA
25
5
8
12
24-35
23
16
CS Mioveni Mioveni
25
3
8
14
19-39
17
FC Hermannstadt:
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy összekovácsolt csapat, egy életre – találkoztak Janovits Endre tanítványai

Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

Székelyhon

Eredmények, több mint kilencvenszázalékos feldolgozottságnál

Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.

`
Krónika

Választás: kétharmados Tisza-többség több mint 90 százalékos feldolgozottságnál

Közzétette a magyarországi parlamenti választás első hivatalos részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A szavazatok magas feldolgozottságánál a Tisza Párt vezet a Fidesz előtt, a Mi Hazánknak van még esélye bejutni az Országgyűlésbe.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyarok támogatásával kalkulál 3 millió szavazattal

Orbán Viktor szerint hárommillió szavazat elég lesz a Fidesz többségéhez, ez pedig szerinte csak a határon túli magyarok támogatásával lehet meg.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Döntetlen a Dinamóval, nem tudott fellépni a dobogóra a Kolozsvári CFR (videóval)

Mindössze egy pontot tartott otthon a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamóval szemben a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában.

Emberelőnyben nyert a Petrolul, megelőzte az FK Csíkszeredát (videóval)

Idegenben győzte le az Unirea Sloboziát a Petrolul Ploiești, amely emberelőnyét kihasználva megfordította az eredményt, és sikerével megelőzte az FK Csíkszeredát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Rangadót nyert az UTA, egy félidő alatt négyet vágott az FCSB (videóval)

Hazai sikerekkel zárult a Szuperliga alsóházi rájátszásának szombati játéknapja: az Aradi UTA megnyerte a rangadót, az FCSB pedig kiütéssel tartotta a lépést az éllovassal.

A gyenge sorozat után távozott a Farul edzője

Távozik a Konstancai Farul kispadjáról Ianis Zicu, miután csapata 1–0-ra kikapott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában.

A vonal fölött maradni – ez a tét az FK Csíkszeredának

Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Kolozsvári CFR vesztét Olténiában (videóval)

Remek játékkal rukkolt elő hazai pályán az Universitatea Craiova, amely kétgólos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában. A vendégek sorsa néhány perc alatt megpecsételődött.

„Semmi sem valósult meg abból, amit gyakoroltunk” – csalódottan értékelt a csíkiak másodedzője

Fájó vereséget szenvedett az FK Csíkszereda hétfő délután a Petrolul vendégeként a Szuperliga play-outjában. A mérkőzés után a Hargita megyeiek másodedzője, Bajkó Barna csalódottan nyilatkozott, és kemény szavakkal illette csapata teljesítményét.

Szépségdíjas gólok döntöttek, nem szakadt meg az FK rossz sorozata a Petrolul otthonában (videóval)

Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Harmadik az Isten igaza: megtörné a jeget az FK Csíkszereda a Petrolul ellen

Jó formában várja a válogatott szünetet követően a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 3. fordulóját az FK Csíkszereda, amely két veretlen mérkőzés után ezúttal győzelemre készül a Petrolul otthonában.

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!