Pontot mentett a Sepsi OSK, a győzelem elmaradt

Horváth Bálint Ottó 2023. február 13., 19:17 utolsó módosítás: 2023. február 13., 19:58

Kétgólos hátrányból kellett felálljon hazai pályán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amelynek azután bőven volt ideje a győzelem megszerzésére. Ez viszont nem jött össze, így az alapszakasz végén nagyot kell küzdenie a felsőházi rájátszásba jutásért.

A szünet utáni cserék felrázták a hazai csapatot, de a győztes gólt nem tudták megszerezni a Chindia ellen. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A remek formában lévő Chindia Târgoviște csapatát fogadta hétfőn késő délután a hatodik helyen álló Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 25. fordulójában.

Nem kellett sokat várni az első lehetőségekre, a mérkőzés elején mindkét kapu veszélyben forgott. A vendégektől Daniel Popa a tizenhatoson kívülről próbálkozott, lövése kevéssel tévesztett célt, majd Safranko fejese a felső kapufán csattant, a kipattanó pedig Rondon elé került, de az ismétlés erőtlen volt. A venezuelai támadó a 18. percben újra helyzetbe került, a befejezése ezúttal is gyengére sikeredett.

Ez pedig hamar megbosszulta magát, labdaszerzés után a Chindia gyorsan végigvitte a támadást, Neguț beadásánál Niczuly rosszul jött ki a kapujából és Cooper a hálóba fejelt.

Hiába uralta a játékot a Sepsi OSK, hiányzott az átütő erő a támadásaikból, a szünethez közeledve Rondon harmadszor is rontott a kapu előtt. Az egyenlítés helyett a vendégcsapat a 44. percben megduplázta az előnyét, szabadrúgás után rosszul szabadítottak fel a hazaiak, Ahmatov távolról kapásból védhetetlenül kilőtte a hosszú alsó sarkot.

A Sepsi OSK viszont még a pihenő előtt szépített, a Chindia védői nem tudtak felszabadítani, Rondon pedig ezúttal már nem hibázott, Aganovic passzát váltotta gólra.

Videó: Orange Sport

A szünetben két cserét hajtott végre a házigazdák szakvezetése, és az egyik friss ember, Ștefănescu hamar veszélyeztetett, távoli lökete kevéssel kerülte el a kaput. Egyértelmű mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, és

az 56. percben szöglet utáni kavarodásnál Safranko talált be és kiegyenlített.

Kevéssel ezután ellentámadás végén Popa újra a Chindiát hozhatta volna előnybe, Niczuly azonban bravúrral védett. Váratlanul megtört a sepsiszentgyörgyiek lendülete, veszélyesebbek voltak a vendégek, Dulca távoli kísérleténél újra a hazai kapusnak kellett védenie, de Celea is közel járt a vezetés visszaszerzéséhez.

A hajrában küzdöttek a győztes gólért a hazai játékosok, de helyzetig sokáig nem jutottak el.

Aztán a hosszabbításban mind a két csapat megnyerhette volna a meccset,

Sergiu Buș helyzeténél Niczuly is nagyot mentett, túloldalt pedig Ștefănescu lábában volt a győzelem, de kihagyta a ziccert, majd az ezt követő szögletnél Ispas távoli lövését Căbuz kitornászta.

A fordulatos és helyzetekben gazdag találkozó 2–2-es döntetlennel ért véget, így a Chindia továbbra is veretlen, a Sepsi OSK pedig még nyeretlen ebben az évben, és nem tudta megerősíteni a hatodik helyet.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 25. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chindia Târgoviște 2–2 (1–2).

Gólszerzők: Rondon (45+3.), Safranko (56.), illetve Cooper (20.), Ahmatov (44.).
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Ispas – Junior (Papa, 62.), Aganovic – Gheorghe (Ștefănescu, 46.), Matei (Achahbar, 46.), Rondon (Tudorie, 76.) – Safranko. Edző: Cristiano Bergodi.
Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor, Ioniță (Orozco, 76.) – Vorobjovas, Dulca – Neguț (Chamed, 86.), Ahmatov (Perianu, 60.), Popa – Cooper (Buș, 76.). Edző: Anton Petrea.
Vezette: Sebastian Colțescu.