A csütörtöki mérkőzés előtt a hazaiak a tabella utolsó helyén tanyáztak, a három vereség mellett csupán két döntetlen volt az eddigi mérlegük. Ezzel szemben a vendégek egy esetleges győzelemmel megerősítették volna a második pozíciójukat.
Egy-egy helyzetet hoztak össze a felek az első felvonásban, nem sok dolga akadt egyik hálóőrnek sem. A pihenő után a hazaiak jártak közel a gólszerzéshez, a vendégek egy szögletet követően kértek számon egy büntetőt a játékvezetőtől.
A hajrában egyik csapat sem kockáztatott, a nagyszebeniek a hosszabbítás utolsó pillanataiban közelről lőhettek kapura, a védők tisztáztak a gólvonalról. Maradt a 0–0, ezzel a Hermannstadt értékes pontokat hullajtott.
| 2022. 04. 21. 17:30 | Unirea Slobozia Slobozia | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-0 |
| 2022. 04. 23. 16:00 | Bukaresti Steaua Steaua | Concordia Chiajna Chiajna | 3-0 |
| 2022. 04. 26. 19:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | Petrolul Ploiești Petrolul | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 57 |
2 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 6 | 3 | 3 | 0 | 9-4 | 54 |
3 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 6 | 3 | 3 | 0 | 8-2 | 53 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-8 | 45 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 6 | 1 | 1 | 4 | 5-11 | 40 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 6 | 0 | 3 | 3 | 3-8 | 36 |
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!